Dikkat! 47 bin Koreli geliyor

İstanbul Gyeongju- Dünya Kültür Expo 2013 yarın başlıyor. Güney Kore kültürünün anlatılacağı etkinlik çerçevesinde 47 bin Koreli'nin Türkiye'ye gelmesi bekleniyor

Dikkat! 47 bin Koreli geliyor

Eylül ayında İstanbul adeta Güney Korelilere ve Kore kültürüne teslim olacak! Sebebi de 31 Ağustos 22 Eylül arasında düzenlenecek İstanbul Gyeongju- Dünya Kültür Expo 2013 etkinliği. Güney Kore'nin Gyeongsangbuk-do Eyaleti ve Gyeongju Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ortak düzenlediği kültürel etkinlikler çerçevesinde müzikten sinemaya, plastik sanatlardan dansa kadar farklı alanlarda Kore kültürünü yakından tanıtan etkinlikler düzenlenecek. SABAH'ı ziyaret eden Expo Genel Sekreteri Park Eui-Sik bu kültürel çıkarma için 47 bin kişinin Güney Kore'den Türkiye'ye geleceğini söyledi.

BARIŞ MANÇO ÇOK MEŞHUR
Güney Kore Büyükelçiliği müsteşarı Dong- Woo Cho ise her yıl 120 bin Güney Koreli'nin Türkiye'yi ziyaret ettiğini söyledi ve "Güney Kore'de en çok Şenol Güneş, Barış Manço, Orhan Pamuk ve Naim Süleymanoğlu tanınıyor. Bir de kebap biliniyor. Ama birbirimizi daha fazla tanımamız gerek, bunun için karşılıklı kültürlerimizi anlatmak istiyoruz" dedi.

Sinemadan müziğe...
Etkinlik 31 Ağustos'ta açılış gösterisiyle başlayacak. Eminönü'nde Güney Kore Kültür Pavyonu kurulacak. Tophane Galeri ve Marmara Sanat Üniversitesi Galerisi'nde sergiler açılacak. 7 Eylül'de Güney Kore-Türkiye ortak orkestrası sahne alacak. Aynı gün Ülker Sports Arena'da K- Kop müzik konseri kapsamında Super Junior, Miss A ve Ftisland sahneye çıkacak. Ünlü yönetmen Kim- Ki Duk Türkiye'ye gelecek ve filmleri gösterilecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!