DEVLET ONU DA KORUYAMADI

Kumburgaz'da 17 yıllık kocasından boşanmak isteyen Hülya Tazegül, polisten korunma istemesine rağmen ölümden kurtulamadı.

DEVLET ONU DA KORUYAMADI

Büyükçekmece Kumburgaz'da yaşayan 1 çocuk annesi 40 yaşındaki Hülya Tazegül, 17 yıldır aynı yastığa baş koyduğu 45 yaşındaki kocası Turgay Tazegül'den 1 yıl önce boşanmak için mahkemeye başvurdu. Kocasının boşanması halinde ölümle tehdit ettiği kadın, bir kemer fabrikasında çalışıp ayakları üzerinde durmaya çalıştı. 2 ay önce Turgay Tazegül karısının yaşadığı kayınvalidesinin evine gece yarısı gelip balyozla kapıyı kırıp içeri girdi. Öfkeli koca oğlunun "babam gelmiş" sözleri üzerine bir şey yapmadı. 1 ay kadar önce kayınvalidesinin evine tekrar gelen Tazegül, doğalgaz hattını ateşe verip ailesini öldürmeye çalıştı. Ancak yaktığı ateş bir bina sakini tarafından fark edilince yine amacına ulaşamadı. Polis merkezine ve savcılığa suç duyurusunda bulunup "Kocam beni öldürecek. Beni koruyun" diyen Hülya Tazegül son olarak devletten koruma talep etti. Ancak yetkililer gerekli adımları atmayınca cinayete zemin hazırlandı.

DEVLETE ÖFKE
Dün saat 21.00 sıralarında çalıştığı iş yerinden çıkan Hülya Tazegül'ün yolunu kocası Turgay Tazegül kesti. Çıkan tartışmada belinden çıkardığı silahı karısının üzerine doğrultup tetiği peşpeşe çeken Turgay Tazegül bir el de kendine ateş etti. Turgay Tazegül hastaneye kaldırıldı. Anne Türkan Çiftçi "Balımı öldürdüler. Onu koruyamayan polisler cesedine bakıp bakıp duruyor. Devlet ihtiyacımız varken yanımızda yoktu" diyerek baygınlık geçirdi.
MYNET 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!