Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ders içeriklerine teknoloji ayarı

Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, günümüzde teknolojinin hayatımızda büyük bir yeri olduğunu, ders içi etkinliklerinin teknoloji ile birleştirilerek zenginleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Ders içeriklerine teknoloji ayarı

Şeker, okullarda düzenlenen programlarının farklı ve dikkat çekici olması halinde öğrenme sürecinin kısalacağını ve bir o kadar da kalıcı hale geleceğini ifade etti. Yenilikçiliği sürdürebilir bir sistem oluşturacak yöntemlerin eğitimcilere aktarılmasını amaçladıklarını söyleyen Şeker, okullardaki sistemlerin geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Türkiye Hafıza Şampiyonası yapmayı planladıklarını ve Türkiye Hafıza Federasyonu kurmak istediklerini söyleyen Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın ise projelerini Bursa'da da uygulayabilmek için Bursalı bürokratlardan destek beklediklerini kaydetti. Teknolojinin 10 yaşındaki bir çocuğu 50 yaşındaki bir kişiden daha bilgili konuma getirdiğine dikkati çeken Saygın, öğretmenlerin, gelişen teknolojiye ayak uydurmaları ve öğrencilere dersi sevdirmek için yeni bir tarza girmeleri gerektiğini belirterek tam bu noktada da koçluk eğitimin devreye girdiğini belirtti.
Bursa'dan olumlu bir geri dönüş olduğu takdirde projelerini Bursa'da uygulayabileceklerine vurgu yapan Saygın, "Projelerimizi gerçekleştirebilmemiz için Valiliğin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, rektörlüğün hatta emniyetin ve belediyenin birlikte işbirliği içerisinde olması lazım. Diğer illerde yaptığımız ve olumlu sonuçlar aldığımız projelerimizi Bursa'da da uygulayabiliriz. Biz bunun için gönüllüyüz. Bize sadece Bursa'nın bunu istediğini göstermesi ve bize destek vermesi gerekiyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!