Dereye düşen inek için seferber oldular

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde otlaması için sahibinin tarlaya bıraktığı inek, 2 metre yükseklikten dereye düştü. Sahibinin yem vererek kaldırmaya çalıştığı inek, 2 saat süren çabaların ardından vinç yardımı ile kurtarıldı.

Dereye düşen inek için seferber oldular

Olay, Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Ferhadiye Köyü'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre 60 yaşındaki Zafer Kayabay isimli vatandaş, ineklerini otlamaları için ahırından çıkartarak evinin yanında bulunan tarlaya bıraktı.

İneklerini dışarıya bıraktıktan yaklaşık 4 saat sonra kontrol etmek için yanlarına giden Karabay, ineklerinden bir tanesinin kayıp olduğunu fark etti. Bir süre tarlada kaybolan ineği arayan Karabay, ineğin daha önce 3 tane hayvanının olduğu dereye düşmüş olabileceğini düşünerek dereye baktı.

İneğini derede hareketsizce yatarken bulan Kayabay, hemen komşularından yardım istedi. Bir süre komşularının da yardımı ile ineği düştüğü 2 metre derinlikteki dereden çıkartmak için çabalayan Kayabay, çabalarında başarısız olunca çareyi durumu itfaiye ekiplerine bildirmekte buldu. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!