Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Depremzedelere yardım çağrısı

Bursa'nın Gemlik ilçesine yerleştirilen Vanlı depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldı.

Depremzedelere yardım çağrısı

KaymakamlIkta yapılan toplantıda, depremzedelerin durumu görüşüldü. Kaymakam Bilal Çelik, Gemlik'e getirilen depremzede ailelere ev ve iş bulmak için yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Kısa süre önce MAG ve Kızılay iş birliği ile toplanan yardımların Van'a gönderildiğini bildiren Çelik, depremzedelerin çetin kış şartlarında çadırlarda kalmalarının imkansız olduğunu söyledi. Çelik, depremzedelere yardım kampanyaları dahilinde Van'daki vatandaşların batı bölgelerdeki misafirhanelere yerleştirildiğini, Gemlik'e bağlı Karacaali kampına da 100'e yakın depremzedenin geldiğini anlattı. Çelik, bu sayının her geçen gün arttığını, başvuruların devam ettiğini söyleyerek, "Depremzedelere ev ve iş bulmak için gayret etmeliyiz. Gemlikli vatandaşlardan evini açan oldu, gelenleri yerleştirmek için fazla yere sahip değiliz. Gemliklilere buradan çağrıda bulunuyoruz. Kullanabilir durumdaki halı, koltuk ve mutfak eşyalarınızı depremzedelere verebilirsiniz" şeklinde konuştu.
Yardım toplama merkezleri oluşturulacağını dile getiren Çelik,"Belediyenin depoları var. Şu an itibariyle 30 kişi yardım etmek istedi. Bu sayının artmasını umuyoruz" dedi.
Yardım kampanyasına katılmak isteyenlerin belediye çağrı merkezi ve kaymakamlık telefonlarından bilgi alabileceği bildirildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!