Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Deprem acısı fotoğraf karelerinde

Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği, 13 Mart 1992'de yaşanan ve 653 kişinin öldüğü, 8 bin 57 binanın hasar gördüğü Erzincan Depremi'nin 22'nci yıldönümünde düzenlediği fotoğraf sergisiyle deprem gerçeğine dikkat çekti.

Deprem acısı fotoğraf karelerinde


Özdilek Park AVM'nin fuayesinde açılan sergide, 1992 Erzincan Depremi'nde yaşanan acıları fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiren Gazeteci, Şair ve Yazar Halil İbrahim Özdemir'in, 40 adet fotoğrafı yer alıyor.
Serginin açılışına katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 1992 Erzincan Depremi'nin Türk milletinin son dönemde yaşadığı büyük acılardan biri olduğunu söyledi. Başkan Tütüncü, acı hatıraların yaşatılması, depremden ders çıkarılması adına da sergiyi anlamlı bulduğunu belirtti.
Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği'nin düzenlediği sergi ile depremde yaşanan acıları hafızalarda diri tutulması adına önemli bir iş yaptığına işaret eden Başkan Tütüncü, Gazeteci Halil İbrahim Özdemir'e, fotoğraf kareleriyle tarihe tanıklık etmesinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra Erzincan Depremi'nde çekilen fotoğraflardan oluşan sergiyi gezdi. Aynı zamanda Doğu Gazetesi'nin de sahibi olan Halil İbrahim Özdemir, çektiği fotoğrafların hikayelerini Tütüncü'ye anlattı. Özdemir, " Erzincan Üç Şehir Fotoğraf Albümü" adlı kitabını Antalya Erzincanlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Namık Naz ile birlikte Başkan Tütüncü'ye hediye etti.
Serginin açılışına Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni de katıldı. Sergi, 31 Mart'a kadar gezilebilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!