Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Demokrat Parti'de Yusuf Öz hizmete talip

Demokrat Parti (DP) eski il yöneticisi ve Bursa milletvekili adayı Yusuf Öz, Demokrat Parti'nin yeni yapılanma sürecinde sadece Bursa için değil Türkiye için de hizmet verebilmek için Genel Başkan Yardımcılığı'na talip olduğunu söyledi.

Demokrat Parti'de Yusuf Öz hizmete talip

Demokrat Parti (DP) eski il yöneticisi ve milletvekili adayı Yusuf Öz yaptığı açıklamada, "DP'ye Savcı Öz nedeniyle tepeden inme geldiğimi ve seçimlerde beklediğimiz sonucu alamadığımız için partimizi terk edeceğimi sananlar çok yanılıyorlar. Adalet Partisi döneminde başlamış olduğum siyasete halen de devam etmekteyim. Genel Seçimlerde her ne kadar istediğimiz sonuçları almasak da, ders çıkartmayı bilerek her geçen gün, bu ülke için daha çok çalışıp halkımıza gerçeği göstermeye ve ülkeyi yönetmeye talibiz. Sonuçların bu şekilde olmasının birçok nedeni var" dedi.
Sandıktan DP'nin çıkmaması için işbirliğine girildiğini kaydeden Yusuf Öz, "AKP - CHP - MHP ve hatta YSK'nın gösterdiği tüm zorluklara rağmen seçime girme başarısı gösteren bir partinin genel başkanını ve yöneticilerini nasıl suçlayabilirsiniz? Yapılanlar tamamen ülkeyi bölmeye yönelik siyasi operasyondur. Sayın Genel Başkanımız Namık Kemal Zeybek'in milletvekilleri tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında halkımıza "bölünme" tehlikesini açıklamıştı ve diğer partileri de çatımız altında ittifaka çağırmıştı. İttifaka katılmayan partiler birer birer yok olacaklardır, ama DP Türkiye'nin en köklü partisidir. 81 ildeki teşkilatlarının tapusu kendine ait mülklerdedir. İnşallah dediği gibi bir bölünme yaşanmaz. Ancak yaşananlar ortadadır. Küresel sermaye ve dış güçler seçimlerden çıkan sonuçlarla bir bir emellerine ulaştırılmaktadır. Bu süreçte de oyunun bir parçası olarak CHP içimizde bakanlık yapmış kişileri aday gösterdi" dedi.
Yusuf Öz, sözlerine şöyle devam etti: "Zaten oylarımızın çoğu asıl bize ait olan Adnan Menderes misyonu olan DP'nin yaptıklarına sahip çıkan ama asıl rahmetli Erbakan'ın yetiştirdiği bir Başbakan karşısında güç ve iktidar kullanan bir Başbakan sayesinde tüm dış güçlerin ittifak yaparak basın ve medya önünde bizi yok saymalarına rağmen Genel Başkanımız ve biz adaylar görevimizi yaptık. Bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Sayın Genel Başkanımız seçimlere az bir süre kala göreve gelmesine rağmen tecrübesi, kültürü, bilgisi ve yeteneğiyle güzel projeler üretmiştir. Meydanlarda halkın nasıl sevgiyle kucak açtığını hepimiz biliyoruz. Ancak siyasi operasyon sonucu meclise 3 parti girecek dayatması sonucu insanların kafası karıştırılmış ve oylarımız boşa gitmesin mantığı yürütülmüştür. Seçimlerde böyle bir sonuç almamızın en büyük etkisi budur. Yoksa ki halkımız DP'yi ve Sayın Genel Başkanımız Namık Kemal Zeybek'i gönülden sever. DP'yi yok saymak Türk halkına büyük bir haksızlıktır. Ancak dış güçlerin istediği yerine getirilmiştir."
Bundan sonraki süreçte Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne sahip çıkmak için çalışacaklarının altını çizen Yusuf Öz, "Başbakan bundan sonra daha çok uyanık olmalıdır ve buna da muhalefet destek olmak zorundadır. Her ne kadar oy avcılığı için özerklik ve bölünme gibi tavizlere girildiyse de bunlar yeniden gözden geçirilmelidir. PKK sözcüsü olan bir lider kıra kıra, yıka yıka isteklerine ulaştırılmıştır. PKK'nın Türkiye'nin kucağında duran bir bomba olduğunu kavrayamamış ya da kavramış ancak iktidarda kalmak için sessizliğe bürünmüş bir AKP vardır. CHP de Türkiye'yi Ergenekon yasaklısı milletvekilleri için duraklatmaktadır. İşte bu CHP ve PKK milletvekilleriyle bir olup meclise girmeyip ülkemizi dışa karşı jurnallemektedirler. Türk milleti olarak hepimiz uyanık olmak zorundayız" şeklinde konuştu.
Genel Başkanlarının her zaman yanında ve arkasında olduklarını vurgulayan Öz şunları kaydetti: "Biz DP'liler olarak önümüzdeki yerel seçimlere iyi hazırlanıp Belediyeleri almamız gerekmektedir. Önümüzdeki seçimlerde partimizi iktidara taşıyacağına inanıyorum. Bu yolda bizlere de ne görev düşerse yapmaya hazırız. Bursa İl Başkanlığı için adım sıkça geçmektedir, bize verilen görev buysa layıkıyla yapmak için elimizden geleni yaparız. Ben partimin bir neferiyim. Ancak ben Bursa ile sınırlı kalmayıp tüm Türkiye'de elimden geleni yapmak istiyorum ve bu nedenle Genel Başkanımızın yanında olup Genel Başkan Yardımcısı olmayı tercih ediyorum. Ve söz veriyorum ki Bursa için de en az 10 belediye başkanlığını ve bunun yanında encümenlikleri, meclis üyeliklerini alacağım. Genel Başkan Namık Kemal Zeybek görevini yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. Sayın Zeybek susmamaktadır, susturulamamaktadır. Her yapılan haksızlığın, ülkeyi bölme eylemlerinin önüne geçmek için projelerini üretmeye devam etmektedir." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!