Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

DEMİRÖZ: BİTMEYEN BARAJI AÇTILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Adayı İlhan Demiröz, Başbakan'ın Bursa ziyaretinde hizmete açtığı tesislerin içindeki en önemli yatırımlardan biri olan Boğazköy Barajı'nın tamamlanmadan açıldığını söyledi.

DEMİRÖZ: BİTMEYEN BARAJI AÇTILAR

Seçim çalışmaları kapsamında Yenişehir'de temaslarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Adayı İlhan Demiröz, Yenişehir Ziraat Odası'na gerçekleştirdiği ziyarette, Başbakan'ın pazar günü telekonferans yöntemiyle açtığı Boğazköy Barajı'na değindi.

Yenişehir'de sulama yatırımlarının çok az düzeyde olduğunu belirten İlhan Demiröz, "Boğazköy Barajı da açıldı. Hakikaten sulama kanalları yapılmamış, hizmet götürmeyen bir tesisin açılmasıyla ilgili kafamızdaki soru işaretleri ortada" diyerek, daha tamamlanmayan bir tesisin sırf siyasi şov için açıldığını ifade etti.

Yeniden üreten bir Türkiye
Üretmek üzere yola çıkan çiftçilerin emeğinin karşılığını alamadığını, Yenişehir'in verimli ovasında bile tarımdan kopan insanların olduğunu hatırlatan Demiröz, "Yenişehir'de böyle bir durum söz konusuysa, eğer Yenişehir'de tarlada bir yangın varsa Türkiye yanıyor demektir. Bugün bu hükümet herkesi bankalara borçlu kılmıştır. Yenişehir'de de Ziraat Bankası'nın ucuz kredilerinden faydalanamayan çiftçimiz özel bankalara giderek ipotekle kredi almıştır ve hepsi borçlu durumdadır" dedi.

İktidara geldiklerinde çiftçiler için yapacaklarını da sıralayan Demiröz, mazotun 1,5 TL olacağını, gübre ve ilaçtaki ÖTV'yi kaldıracaklarını, çiftçilerimizin AB ülkelerindeki çiftçilerle rekabet edecek noktaya getirileceğini ve yeniden üreten bir Türkiye için çalışacaklarını söyledi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!