Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dell hibrit güç adaptörlerini geri topluyor!

Dell, ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ile işbirliği içinde, elektrik çarpması tehlikesi nedeniyle şirketin güçlü bankalarına satılan 9.000'in üzerinde Dell hibrit güç adaptörü geri toplanma ile gündemde!

Dell hibrit güç adaptörlerini geri topluyor!

9.000'in üzerinde Dell hibrit güç adaptörü geri toplanacak!

Hibrit güç adaptörü, Dell güç bankalarının masa şarj cihazı olarak ikiye katlanabilir hali. Adaptör, hareket halindeyken şarj etmek için cihazı bir güç bankasına dönüştürmeniz gerekiyor.

Dönüşüm için de modülün yanlarındaki mandallara basabilirsiniz. Adaptör ayrıca, prize takılıyken cihazları şarj etmek için güç bankasından ayrı olarak da kullanılabilir.

Dell, hibrit güç adaptörünün kasasının kırılıp kolaylıkla ayrıldığını tespi etti. Eğer ayrılırsa, modülün elektrik çarpması veya tehlikesi oluşturabilecek dahili metal bileşenlerinin ortaya çıktığı görüldü. Adaptörün iç bileşenleri kırdığı ve ortaya çıkardığı tespit edildi, bugüne kadar herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaklaşık 8.900 ünite ve Kanada'da yaklaşık 475 üniteyi geri toplama talebinde bulundu. Ürünler, Şubat 2017 - Ağustos 2018 arasında çevrimiçi Dell, Amazon, Microcenter ve diğer perakendecilerin kanallarında satılmıştı.

Toplanma sırasına dahil olan hibrit güç adaptörlerinden sahip olan müşterilere, kullanımını derhal durdurmaları ve ücretsiz bir yerleşimi nasıl sağlayabileceklerini bulmak için Dell'e başvurmaları önerilmektedir.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!