DEAŞ'a çok ağır darbe!

Irak'ın Musul ve El-Enbar vilayetlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda terör örgütü DEAŞ üyesi 48 kişinin ölü ele geçirildiği bildirildi.

DEAŞ'a çok ağır darbe!

Irak ordusunda görevli Yüzbaşı Cebbar Hasan, yaptığı açıklamada, Musul'un Telafer ilçesinin batısında yer alan Ali Hüseyin köyü  yakınında DEAŞ'a operasyon düzenlendiğini söyledi.

Hasan, operasyonda 26 militanın ölü olarak ele geçirildiğini ve  öldürülenler arasında örgütün, Irak ve yabancı uyruklu üst düzey yöneticilerinin  de olduğunu aktardı.

Enbar'ın batısını DEAŞ'tan kurtarma operasyonu

Öte yandan, Savunma Bakanlığına bağlı Savaş Medya Hücresinden yapılan  açıklamada, Irak güçlerinin Enbar'ın batısında yer alan Ane ve Reyhane bölgesini  DEAŞ'tan kurtarmak için başlattığı operasyonda 22 teröristin öldürüldüğü  duyuruldu.

Açıklamada, operasyonda ayrıca 4 bombalı araç ile 443 patlayıcının  imha edildiği ve 75 kilometrelik alanın patlayıcı ve mayın tuzaklarından  temizlendiği kaydedildi.

Savunma Bakanlığına bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığı da Reyhane  nahiyesinin DAEŞ'ten kurtarıldığını açıkladı.

Irak devlet televizyonu, dün sabah saatlerinde Enbar'ın batısında yer  alan Ane ve Reyhane bölgesini DEAŞ'tan kurtarmak için operasyon başlatıldığını  duyurmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!