Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Davutoğlu pilotların aileleriyle görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Lübnan'da kaçırılan Türk pilotların aileleriyle görüştü.

Davutoğlu pilotların aileleriyle görüştü

 

Dışişleri Bakanlığı'nde gerçekleşen görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti. Yaklaşık iki saat süren görüşmenin ardından, aileler adına, Beyrut'ta kaçırılan kaptan pilot Murat Akpınar'ın kardeşi İrfan Medet Akpınar açıklama yaptı.

Akpınar, iki hafta önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştüklerini hatırlatarak, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'na yoğun programında kendilerine uzun bir süre ayırdığı için teşekkür ettiklerini belirtti.

Davutoğlu'nun kendilerine uzun bir bilgilendirme yaptığını kaydeden Akpınar, "İstihbarat birimlerinden gelen bilgiler de bize aktarıldı. Bugün sıcak, güncel ve aktüel bilgiler aldık. Daha umutluyuz. İnancımız daha da güçlü. Her iki aile olarak en başından itibaren bu gücümüzü koruyoruz" dedi.

Kendi konuşmasına ilişkin görüntülerin Lübnan'da da yayınlanacağına işaret eden Akpınar, şunları söyledi:

"Sevgili ağabeyim, sevgili Murat Ağca hiç merak etmeyin. Devletimiz ve milletimiz güçlüdür. Bizler aileler olarak güçlüyüz. Siz de orada güçlü olun, dik durun. Sizin hiçbir kusur ve kabahatiniz yok. Hiç kimseye en ufak bir zararınız da olmadı. Tamamen siyasi bir sebeple kaçırılmış durumdasınız ancak bütün Türkiye sizin arkanızda. Devletin bütün kurumları sizin arkanızda. Aileleriniz olarak bizler sizin arkanızdayız. Güçlüyüz ve bu gücümüzü bizden hiçbir şey alamayacak."

Bugünkü açıklamaların kendileri için çok faydalı olduğunu ifade eden Akpınar, şu anda moral olarak çok daha iyi olduklarını ve gelişmelerin güzel olduğunu söyledi. Akpınar, en kısa sürede hayırlı bir sonuç almayı beklediklerini sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!