Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Davutdede Mahallesi'nde eski bina kalmadı - ÖZEL HABER

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Davutdede Mahallesi'ne giren müteahhitler, nerede eski ev varsa kat karşılığı yaparak eski binanın yerine yenilerini dikti. Kentsel dönüşümü kendi içinde tamamlayan mahallede eski bina kalmadı.

Davutdede Mahallesi'nde eski bina kalmadı - ÖZEL HABER

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Davutdede Mahallesi'ne giren müteahhitler, nerede eski ev varsa kat karşılığı yaparak eski binanın yerine yenilerini dikti. Kentsel dönüşümü kendi içinde tamamlayan mahallede eski bina kalmadı.

MÜTEAHHİT GİRDİ, DÖNÜŞÜM BİTTİ
Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Davutdede Mahallesi muhtarı Mesut Sarıkaya, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, kentsel dönüşümün mahallede kendiliğinden yapıldığını belirterek, "Mahallemizde eski binalar vardı. Müteahhitler mahallemize girerek eski binaların yerine kat karşılığı yeni binalar dikti. Mahallemizde neredeyse eski bina kalmadı. Mahalle sakinleri de bu durumdan memnun. Depreme dayanıklı sağlam binalarda oturuyorlar" dedi.

ELEKTRİK TELLERİ NE OLACAK?
Mahallenin en önemli sorununun elektrik tellerinin yer altına alınması olduğuna dikkat çeken muhtar Mesut Sarıkaya, "Bizim tek sorunumuz, elektriklerin yer altına alınması. Kış aylarında tehlikeli olan elektrik telleri, küçük bir lodosta bile elektrik kesintilerine de neden oluyor. Bu yüzden elektrik tellerinin biran önce yer altına alınmasını istiyoruz" diye konuştu.

EN AVANTAJLI MAHALLE
Eğitim ve sağlık konusunda sıkıntılarının olmadığını da dile getiren Mesut Sarıkaya, "Mahallemizde Atatürk ve Yıldırım okullarında eğitimlerimiz yapılıyor. Biri ilkokul, diğeri de ortaokul olarak hizmet verecek. Mahallemizde bulunan lisemiz de eğitim konusunda sıkıntı yaşatmıyor. Eğitim konusunda bu yönden bir sıkıntımız yok. Aile hekimliği hizmeti veren polikliniklerimiz ve yakınımız hastanemiz var. Bu yönden de bir sıkıntı yaşamıyoruz.  Yıldırım Kaymakamlığı ve Yıldırım Belediyesi'nin mahallemizde olması bizim için önemli bir avantaj" şeklinde konuştu.

MAHALLEDE TEK SORUN HIRSIZLIK
Asayiş konusunda öne çıkan sorunlarının olmadığını ifade eden Sarıkaya, "Mahallemizde asayiş açısından tek sıkıntımız hırsızlık olayları. Hırsızlık olaylarının önüne de geçilebilse huzuru bir mahalle olacak. Emniyet teşkilatımız bu konuda çalışmalarını sürdürüyor ancak hırsızlık olayları bir türlü kökten çözülemedi" dedi.

MUHTARLIK BABADAN OĞULA MI GEÇECEK?
Davutdede Camii'nde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli çalışmaların yapıldığını dile getiren Sarıkaya, yapılan yenileme çalışmalarıyla cami önünde geniş bir meydan kazanıldığını söyledi. 2014'te yapılacak yerel seçimlerde muhtarlığa aday olmayacağını da kaydeden Sarıkaya, oğlunu bu konuda yetiştirdiğini, aday olacak olan oğlunun muhtar olması halinde bilgi ve birikimlerini oğluna aktarmaya devam edeceğini belirtti. 

Davutdede Mahallesi'nde eski bina kalmadı - ÖZEL HABER Davutdede Mahallesi'nde eski bina kalmadı - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!