Davullu zurnalı karşılama

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, memleketi Adana'da davul-zurna ve halaylarla karşılandı.

Davullu zurnalı karşılama

Çelik, beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Adana milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan, Mehmet Şükrü Erdinç ile 'AK Parti Yerel Yönetimler 10. Bölge Toplantısı'na katılmak üzere özel uçakla kente geldi.


Bakan Çelik, Adana Havalimanı'nda Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve diğer protokol üyeleri ile parti yöneticileri tarafından apronda karşılandı.

Bakan Çelik, burada yaptığı açıklamada, daha sonra çok sayıda açıklamasının olacağını belirterek, 'Şimdi size tek bir şey söylemek istiyorum. Şuanda üzerinde ayağımızı bastığımız toprak 3 bin yıllık bir toprak. 3 bin yıldır içinde nice medeniyetleri, nice kültürleri barındırıyor. Burası Çukurova, 3 bin yıllık bir toprağın üzerinde kendi hemşehrileriyle buluşmak her Kültür Bakanına nasip olmaz. Bir Kültür Bakanı için en büyük mutluluk kendi memleketinde, 3 bin yıllık bir kültür ve medeniyet mirasının üzerinde buluşmaktır' dedi.

Çok sayıda partili de VIP salonu çıkışında ellerinde 'Bereketli Toprakların Birikimli Bakanı Hoşgeldiniz', 'Adana Seninle Gurur Duyuyor', 'İnsan Kansız, Şehir Bakansız Olmaz', 'Adana'nın Gururu' yazılı pankart ve afişlerle bekledi. Bakan Çelik'in çıkışını bekleyen partililer davul-zurna eşliğinde halaylar da çekti.

Bir süre sonra VIP salonundan çıkan Bakan Çelik ve beraberindekiler, gösterilen yoğun ilgi nedeniyle güçlükle ilerleyebildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!