Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Darbeciler İslamcıları yatıştırmaya çalışıyor"

Mısır Ordu sözcüsü, Ordunun hareketinin dini hareketlere karşı olmadığını iddia ederek İslamcı hareketlere düşmanca tavırlara izin verilmeyeceğini söyledi

''Darbeciler İslamcıları yatıştırmaya çalışıyor''

Mısır Silahlı Kuvvetleri bir açıklama yaparak, İslami Hareketlere ve mensuplarına ihanet edilmesine kesinlikle izin verilmeyeceğini vurguladı.

Ordu resmi sözcüsü Kurmay Yarbay Ahmed Muhammed Ali konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, İslami hareketlere mensup gençlerin vatanperverliği hakkında hiç bir Mısırlının şüphesinin olmadığını belirtti.

Açıklamada şöyle denildi:
"Ülkedeki farklı dini akımlara mensup olan genç Mısırlılar, hiç kimse vatana olan bağlılığınız, ihlasınız ve vatanperverliğiniz hakkında şüphe etmemektedir. Silahlı Kuvvetler tarafından ülkedeki dini ve milli liderlerin yanı sıra gençlerin de onayı ile uygulamaya konulan bazı icraatlar size karşı değildir. Bu icraatlar, fikir ve görüşleriniz ne olursa olsun, ülkedeki rolünüzü ve Mısır toplumu içindeki varlığınızı zayıflatmaya yönelik değildir. Mısır'ın dünü, bu günü ve geleceği ile ilgili gösterdiğiniz özeni biliyoruz. İslami akımların mensuplarına karşı düşmanca tavırlar takınılmasına ve ihanet edilmesine izin verilmeyecektir."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!