Danışmanlık şirketine dolandırıcılık baskını

SAKARYA'da bankadan kredi çeken ve kart aidatı kesilenlere yardım edeceklerini öne sürerek danışmanlık şirketi kurup 2 bin 483 kişiyi 273 bin lira dolandırdıkları öne sürülen 28 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında adliyeye sevkedilen firma sahibinin de aralarında bulunduğu 4 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Danışmanlık şirketine dolandırıcılık baskını

Adapazarı'nda bulunan 'AC Danışmanlık' isimli firmanın internet sitesi üzerinden, daha önceden kredi çeken ve kart aidatı kesilen kişilere ulaştıkları, kendilerini avukat veya avukat asistanı olarak tanıtıp mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda kendilerine yardımcı olacaklarını söyledikleri belirtildi. Banka mağduru olduklarını savunan kişilerin danışmanlık firmasından gelen teklifi kabul etmeleri üzerine kargo yoluyla gerekli belgeler ve hakem heyetine başvurmaları içinde 110 lira para aldıkları belirlendi.
Bu yöntemde Sakarya ve çevre illerden 2 bin 483 kişiden yaklaşık 273 bin 238 TL aldıkları belirlenen firma hakkında gelen ihbar üzerine polis baskın yaptı. Adapazarı şehir merkezinde yapılan aramada işyeri sahibi M.C. ile işyeri sorumlusu olarak çalışan C.E.E. ve olayla ilgili A.Ş. ve E.S. ile birlikte kimlikleri açıklanmayan 24 kişi gözaltına alındı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde 'Nitelikli Dolandırıcılık ve Avukatlık Kanunu'na muhalefet' suçlarından haklarında işlem yapılan şüphelilerden 24'ü sorguları sonrasında serbest bırakılırken, E.S. Cumhuriyet Savcılığı'ndan, M.C., C.E.E. ve A.Ş. ise çıkarıldıkları nöbetçi mahkemeden adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!