Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği hayvan pazarına talip

İnegöl Belediyesi Mesudiye Mahallesi'ndeki hayvan pazarını daha modern bir şekilde başka bir bölgeye taşımaya hazırlanıyor. Bursa İli Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, İnegöl'e kazandırılacak yeni hayvan pazarının yapım ve işletmesine talip oldu.

Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği hayvan pazarına talip


Aralarında Uludağ Üniversitesi'nden akademik bir kadronun da yer aldığı birlik üyeleri İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı makamında ziyaret etti. Birlik Başkanı Yıldırım Oran, birliklerinin hissedarı olduğu BURBİRTEK Ltd. Şti. ve ULUTEK akademik kadrosu ile İnegöl Hayvan Pazarı için bir proje geliştirmek istediklerini belirterek, "Dünyanın en güzel, en kullanılabilir ve en fonksiyonel hayvan pazarını İnegöl ilçemize kazandırmak istiyoruz. Başkanımızdan konunun detaylarını öğrenmeye geldik. Hocalarımız da konuyla alakalı bir çalışma yapacaklar. Sayın başkanımızdan hayvan pazarı ile alakalı desteklerini ve ilgilerini istirham ediyoruz" dedi.
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, birlik başkan ve üyeleri, "Kendileriyle bir sürenden beri görüşmelerimiz devam ediyor. İnegöl'ümüzün mezbahanesi şehrin batısında fakat giderek fonksiyonunu yitirmiş durumda. İnegöl'ümüzün hayvan pazarı ise şehrin kuzey doğusunda Mesudiye Mahallesi arkasında. Bölge itibariyle okul ile yan yana olduğu için okul ve mahallemiz de bu işten mağdur. Mezbahanemiz ile alakalı kısa bir süre önce meclis kararı almıştık. Süreç ilerliyor. Temennimiz odur ki kasaplar temin tevzi kooperatifi ile beraber İnegöl'ümüze yakışan çok modern mezbahanenin yapılmasıdır" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!