Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Daha fazla hırslı, daha fazla stres altındayız

Yaşam koşullarının gittikçe zorlaştığı araştırmalar tarafından da ispatlandı. Araştırmaya göre bugünün gençleri hada fazla stres altında ve ebeveynlerine göre daha fazla para kazanmak istiyor.

Daha fazla hırslı, daha fazla stres altındayız

 

Sadece yaşlılar değil onların çocukları da yaşam koşullarının daha zor olduğunu düşünüyor. En azından araştırmalar bunu gösteriyor. 4 bin kişi arasında yapılan ve iki kuşağı karşılaştıran araştırmada sadece gençler değil 50 yaşın üzerindeki ebevenyler de yaşamın gittikçe zorlaştığını kabul ediyor. Sağlık alanında faaliyet gösteren Holland & Barrett şirketinin yaptığı araştırmada katılımcıların yüzde 68'i bugünkü neslin 40 yıl önceki gençlerden daha zor koşullara katlandığını belirtti.

Kişisel teknolojinin tüketiminin artması, karşılaştırmalı olarak daha çok maaş ve iyi yaşam koşulları olmasına rağmen 20'li yaşlardaki insanlar mutluluklarının ve hoşnutluklarına karşı öok tehdit olduğunu düşünüyor.

İş güvenliği, rahat emeklilik ve işi giriş çıkış saatleri yaklaşımının 40 yıl öncesinden daha iyi olmasına rağmen insanların daha fazla sorunla uğraştığı belirtildi.

London School of Economics'te (LSE) sosyolog olarak görev yapan Dr. Catherine Hakim sonucun sürpriz olduğunu düşünüyor. Dr. Hakim "20'li yaşlardaki gençler gelecek planı yapıyor, zamana yatırım yapıyor ve finansal olarak daha fazla çaba gösteriyor. Buna halihazırdaki ekonomik iklim değişkliği de dahil" dedi.

Uzmanlara göre 20'li yaşlardaki gençler için bugün stres önemli bir sorun. Katılımcıların yüzde 41'i düzenli ve sabit olarak stres altında olduklarını belirtiyor. sadece yüzdee 15'i 40 yıl öncesinde olduğu gibi stresten etkilenmediğini söylüyor.

Para endişesi, fazla mesai, vücut görüntüsü hakkında endişe 20'li yaşlardaki gençlerin en kayda değer sorunları. Dr. Hakim "Genç erkek ve kadın ebeveynlerinden daha çok materyalist. Yaşamdaki amaçları para kazanmak ve yüksek standartlarda yaşamak Bugünkü gençler hem çok stres altında hem de ebeveynlerinden daha fazla para kazanmak istiyor" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!