Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Daha çok kenetleneceğiz

Bakan Şahin, ''Bu ülkenin her toprağında şehit kanı var ve 'her şehit kanı bu toprağı daha çok vatan yapar' diyorum'' dedi.

Daha çok kenetleneceğiz

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki izinsiz Nevruz kutlaması sırasında açılan ateş sonucu yaralanan polis memurunu hastanede ziyaret etti.
Helikopterle Şırnak'tan Diyarbakır'a gelen Şahin, Cizre'deki izinsiz Nevruz kutlaması sırasında açılan ateş sonucu yaralanan polis memuru Cihangir Ata'yı tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde ziyaret ederek, sağlık durumuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Cizre'de 20 Mart'ta izinsiz Nevruz kutlamaları sırasında açılan ateş sonucu polis memurları Ahmet Toprakoğlu ve Cihangir Ata yaralanmıştı. Toprakoğlu, DÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ndeki müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Daha çok kenetleneceğiz
Devlet, Hükümet, Silahlı Kuvvetler adına Şırnak'ta bulunduklarını vurgulayan Bakan Şahin, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hükümet üyelerinin gönlünün burada olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Burada sizlerle olan buluşmamızdan an be an haber alıyorlar ve biz geldik onlara göre şanslıyız. Sizinle birlikteyiz. Aynı atmosferi soluyoruz. Ama onlar da selamlarını ve başarı dileklerini yolladı. Özellikle Sayın Başbakanımızın bölgedeki askerimize, polisimize, güvenlik görevlimize başarı dilekleri, geçmiş olsun dilekleri ve güven mesajları var. Üzüleceğiz ama korkmayacağız. Daha çok kenetleneceğiz. Batman'da Mizgin Doru'nun şehit olduğu akşamın ertesi günü Çankırı'da bir ahilik günündeydim. Orada da söyledim. 'Aldanıyorlar, yanılıyorlar' demiştim. 'Morallerini bozacağız. Korkularını oluşturacağız' diye düşünüyorlar. 'Tam aksi' demiştim. Bu ülkenin her toprağında şehit kanı var ve 'her şehit kanı bu toprağı daha çok vatan yapar' diyorum. 'Daha çok vatan yapar, inadına vatan yapar başka hiçbir şeye sebep olamazlar' diye ifade etmiştim. Bugün de aynı şeyi diyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin. Onların duamıza ihtiyacı yok. Ama bizim onların hatırasını anmaya ve onların manevi mevkilerinden yararlanmaya ihtiyacımız var. Onun için onları anıyoruz. Dik duracağız, sevindirmeyeceğiz. Allah bize dik durmayı ve kenetlenmeyi nasip etsin.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!