Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dağı deldik çünkü Ferhat'ız

Binali Yıldırım: dağ bize baktı, biz dağa baktık. En son biz dağı delip geçtik. Tünel yaptık. Çünkü biz Ferhat'ız

Dağı deldik çünkü Ferhat'ız

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Van'da yapımı tamamlanan köprülü kavşağın açılış törenine katıldı. Bakan Yıldırım, "Kuzgunkıran'da dağ bize baktı, biz dağa baktık. En son biz dağı delip geçtik. Tünel yaptık. Çünkü biz Ferhat'ız" dedi.

ELÇİ'YE RAHMET OKUDU
İpekyolu üzerinde yapımına 6 ay önce başlanan ve 54 milyon TL'ye mal olan 608 metrelik İkinisan Köprülü Kavşağı törenle hizmete açıldı. Törene Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Van Valisi Münir Karaloğlu, AKP Van Milletvekilleri, Burhan Kayatürk, Mustafa Bilici, Fatih Çiftçi, Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turan ve vatandaşlar katıldı. Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Bakan Binali Yıldırım, konuşmasına tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden KADEP Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi'ye rahmet okuyarak başladı.

'DAĞ DELDİK ÇÜNKÜ BİZ FERHAT'IZ'
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bakan Yıldırım, bu ülkeyi kavga, öldürme, terörle bir yere getiren lider ve zihniyet olamayacağını söyledi. Bakan Binali Yıldırım, halkın isteklerine karşı gelinemeyeceğini ifade ederken şöyle devam etti, "Sorunları çözeceksin. İnsanların dertleriyle dertleneceksin. Silah doğrultarak sorun çözemezsin. İnsanları mutlu edecek projeler üreteceksin. İşte biz bunu yapıyoruz. Bir olalım, beraber olalım diye gayret ediyoruz. İşte biz bunu yaparken masal değil, hizmet anlatıyoruz. Kuzgunkıran'da dağ bize baktı, biz dağa baktık. En son biz dağı delip geçtik. Tünel yaptık. Çünkü biz Ferhat'ız. Sizler arkamızda olduğunuz sürece terör de dahil hiçbir şey karşımızda duramaz. Hiçbir bahaneye sığınmadan hizmet ediyoruz."
7 MİLYON KİŞİLİK HAVAALANI
Van Ferit Melen Havaalanı'nın bölge için çok önemli olduğunu belirten Bakan Yıldırım, şu ana kadar yıllık 1 milyon 56 bin olan kapasiteyi 7 milyona yükseltmek için yoğun çalışma içinde olduklarını söyledi.

Bakan Yıldırım, sözlerini "Vanlıyam şanlıyam Türkiye 'ye bağlıyam, vatanıma, milletime yurduma bağlıyam" diyerek tamamlarken açılış kurdelesini protokol üyeleriyle birlikte kesti. Ardından, Van Valisi Münir Karaloğlu'nun makam aracının şoför koltuğuna geçerek köprülü kavşaktan ilk geçen aracı kullandı. Daha sonra da depremden dolayı çadırda yayın yapan, kısa süre önce yeni binasına taşınan yerel Van TV'yi ziyaret eden Bakan Yıldırım, televizyonun sahibi Zahir Kandaşoğlu'na uydu yayını yapabilmeleri isteğine olumlu yanıt verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!