Dağ-Der sofrasını hemşeri derneklerine açtı

Dağ-Der, Bursa'da faaliyet gösteren hemşehri derneklerini kısmını önceki akşam DKM'de düzenlenen yemekte bir araya getirdi.

Dağ-Der sofrasını hemşeri derneklerine açtı

Toplantıya Kent Konseyi Hemşeri Dernekleri Çalışma Grubu'na üye 26 derneğin başkan ve yöneticileri katıldı.  İl Dernekler Müdürü Osman Dikmen'in de katıldığı gecede, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

Geceye ev sahipliği yapan Dağ-Der Genel Başkanı Erkan Aydın, "Türkiye'ye örnek bir tablo oluşturduk. Burada Balkanlardan, Kafkaslardan, Türkiye'nin Doğu'sundan Batı'sından Kuzey'inden Güney'inden dostlarımız bu akşam bir aradalar. Kim ne plan yaparsa yapsın, buradaki kardeşliğimizi bozamayacaklar. Anadolu topraklarında kıyamete kadar var olacağız. Topraklarımızı kimseye de vermeyeceğiz. Bu akşamki görüntümüz Türkiye'ye örnek olacak bir kaynaşma tablosudur" dedi.
Toplantıya katılan tüm dernek başkanları ve temsilcileri Dağ-Der Başkanı Erkan Aydın ve yönetimine misafirperverliklerinden ve böyle bir toplantıya öncülük etmelerinden ötürü teşekkür etti.

Yemekte Kent Konseyi Hemşeri Dernekleri Çalışma Grubu Yönetim kurulu Üyesi Lütfi Taşçı,  Bursa Fan Kulüp Başkanı Ali Ademoğlu da birer konuşma yaptılar.
Diyarbakırlılar Derneği Başkanı Şehmuz Seviş de, bir sonraki toplantıya kendilerinin ev sahibi  olmak istediklerini söyledi.
İl Dernekler Müdürü Osman Dikmen ise, başkanlarının örnek bir dayanışma sergilediklerini belirtti. Dikmen, Nisan sonuna kadar beyanname vermeleri konusunda başkanları uyarmayı da ihmal etmedi. Gecede konuklara dağ yöresinin geleneksel kabuklu börülce, yufka ıslama, tarhana çorba, erik kurusu kompostusu ve helva ikram edildi.

 

Dağ-Der sofrasını hemşeri derneklerine açtı Dağ-Der sofrasını hemşeri derneklerine açtı Dağ-Der sofrasını hemşeri derneklerine açtı Dağ-Der sofrasını hemşeri derneklerine açtı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!