Dağ-Der'den Bozbey'e ziyaret

Bursa dağ yöresinin en etkin sivil toplum kuruluşu olan Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık Yardımlaşma ve Kültür Derneği (Dağ-Der), Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i makamında ziyaret etti.

Dağ-Der'den Bozbey'e ziyaret

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen genel kurulu sonrası yeni yönetimiyle birlikte Başkan Bozbey'i makamında ziyaret eden Dağ-Der Genel Başkanı Mustafa Bay, dağ yöresinin ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınmasına yönelik yapacakları çalışmalardan bahsetti. Dağ-der bünyesinde çeşitli alanlarda kurulan komite çalışmalarıyla derneğin daha aktif olacağını ifade eden Bay, "Amacımız şubeleriyle birlikte 10 binden fazla üyemizin çoklu katılımıyla kentimizin ve bölgemizin kalkınmasına daha fazla katkı sağlamaktır" diye konuştu. Bay, Nilüfer Belediyesi'nin tabelalarda Türkçe dili kullanılmasına yönelik duyarlılığına Dağ-Der olarak destek vermek istediklerini de altını çizdi.

Dağ-Der ile işbirliğine hazırız
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Dağ-Der Genel Başkanı Mustafa Bay ve yeni yönetimine hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Dağder'in kentin en önemli sivil toplum örgütlerinden birisi olduğunu ifade eden Bozbey, Nilüfer Belediyesi'nin her alanda yanlarında olduğunu dile getirdi. Dağ bölgesinin özellikle tarım ve hayvancılıkta kalkınmasının gerekliliğine dikkat çeken Bozbey şunları söyledi: "Dağ bölgesinin tarım ve hayvancılıkta kalkınması bölgenin ekonomisine olduğu kadar kültürel ve sosyal gelişiminin de yaşatılması ve kalkınmasına yarar sağlayacaktır. Nilüfer  Belediyesi olarak Uludağ Üniversitesi ile işbirliği halinde dağ bölgesinin tarım ve hayvancılıkta kalkınması için her türlü desteğe hazırız."   

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!