Cuneydi'nin gözaltı süresi yeniden uzatıldı

Kudüs direnişinin sembol ismi 16 yaşındaki Cuneydi'nin gözaltı süresi çıkarıldığı askeri mahkeme tarafından pazartesiye kadar uzatıldı.

Cuneydi'nin gözaltı süresi yeniden uzatıldı

Çok sayıda İsrail askeri tarafından gözleri bağlı  şekilde götürülürken çekilen fotoğrafıyla adeta Kudüs direnişinin sembolü olan 16  yaşındaki Fevzi el-Cuneydi'nin gözaltı süresi çıkarıldığı askeri mahkeme  tarafından pazartesiye kadar uzatıldı.  

Ramallah yakınlarındaki Ofer Askeri Cezaevinde görülen dava sonrası konuşan amca Reşat el-Cuneydi, bugün görülen duruşmada savcılığın  yeğeniyle ilgili hazırladığı iddianameyi mahkemeye sunduğunu söyledi.

İddianamede yeğenine isnat edilen suçlamanın "askerlere taş atmak"  olduğunu belirten amca Cuneydi, mahkemenin duruşmayı pazartesine ertelediğini ve  yeğeninin bu süre zarfında askeri cezaevinde kalmasına karar verdiğini belirtti.

Yeğeninin mahkemede kendisine yöneltilen suçlamayı reddettiğini  kaydeden amca Cuneydi, "Yeğenim İsrail askerlerine taş attığı yönündeki savcılık  iddiasını reddetti. Ailesinin bazı ihtiyaçlarını karşılamak için dışarıya  çıktığını ve bu esnada olayların ortasında kaldığını söyledi. Hatta ses  bombalarından, olayların olduğu yerden kaçmaya çalışırken bir anda çok sayıda  askerin üzerine çullanarak gözlerini bağladığını belirtti." diye konuştu.

On altı yaşındaki Cuneydi pazartesi yeniden askeri hakimin karşısına  çıkacak.

Filistinli Cuneydi, geçen perşembe günü işgal altındaki Batı Şeria'da  yer alan El-Halil şehrinde "gözleri bağlanarak" çok sayıda asker tarafından  gözaltına alınmış, bu görüntü sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Pazartesi askeri hakim karşısına çıkan Fevzi el-Cuneydi'nin gözaltı  süresinin üç gün uzatıldığı açıklanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!