Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Karaca, yarım kalan inşaatta

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, bugün inşaatı yarım kalan Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaat alanındaydı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Karaca, yarım kalan inşaatta

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, 2019 yılında hizmete gireceği açıklanmasına karşın merkezi hükümet tarafından ödenek ayrılmadığı için, inşaatı yüzde 40-50 seviyesinde yarım kalan ve Bursalıların sağlık hizmetlerine ulaşmasını zorlaştıran Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin bir an önce tamamlanması ve hizmete açılması talebiyle, hastane inşaatı önünde basın açıklaması yaptı. 

"BURADA ZULMÜN RESMİNİ GÖRÜYORUZ"

İsmet Karaca yaptığı açıklamada, "Bugün burada 110 dönümlük alanın 100 dönümüne kurulmaya başlayan hastane inşaatının önündeyiz. Burada Bursa halkına yaşatılan zulmün resmini görüyoruz, edindiğimiz bilgiye göre buraya yıllık 400 milyon lira kira ödeniyor, bu parayla kaç tane hastane yapılabilecekken bu para burada boşuna akıyor.  Yıkılan devlet hastanelerinin alanlarına ne yapılacak belli değil, biz bu sorulara yanıt istiyoruz. Bu alanlar rant uğruna peşkeş mi çekilecek yoksa kamu yararına mı kullanılacak merak ediyoruz. 

"AVM Mİ AÇILDI HASTANE Mİ BELLİ DEĞİL"

Karaca, şehir hastanesini hedef alarak, "Bursa Şehir Hastanesi ulaşım alt yapısı hazırlanmadan açılmıştır, Bursa Büyükşehir Belediyesi bütün yatırımları eksik bıraktı, bu çağda 10 günde hastane yapılırken bizim durumumuz ortada. Emek'ten Şehir Hastanesi'ne uzanacak raylı sistem için 600 milyon lira alınmıştır ancak yapılmamıştır. Bursa Şehir Hastanesi'nin kamulaştırılması ve halka kazandırılması gerekiyor. AVM mi açıldı, hastane mi açıldı belli değil bunun acilen çözülmesi gerek" dedi.

Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi için açıklama! Haberini okumak için tıklayınız...

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!