Cumhurbaşkanlığı'ndan Şehitler Köprüsü'ne yürüyüş daveti

Cumhurbaşkanlığı, vatandaşları 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki buluşmaya davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada halka hitap edecek; köprüdeki yürüyüşe katılacak

Cumhurbaşkanlığı'ndan Şehitler Köprüsü'ne yürüyüş daveti

Cumhurbaşkanlığı, vatandaşları Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bugün yapılacak yürüyüşe davet etti. Cumhurbaşkanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bugün İstanbul'da gerçekleştirilecek yürüyüş hatırlatıldı. 

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla, 15 Temmuz Pazar günü saat 21.00'de milletçe İstanbul'daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde buluşuyoruz" ifadesi kullanılan paylaşımda, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimine karşı halkın direnmesine ilişkin videoya da yer verildi. 

ERDOĞAN HİTAP EDECEK

Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, ilk olarak Ankara'da 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerini ziyaret edecek Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelecek. Erdoğan, daha sonra İstanbul'a geçerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Şehitler Anıtı'nı ziyaret edecek, köprüde düzenlenecek yürüyüşe katılacak ve halka hitap edecek. 

Üç il başkanından buluşmaya çağrı

Ak Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi İstanbul il başkanları, tüm vatandaşları bugün 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla düzenlenecek törene davet etti.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, vatandaşları FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine karşı yazılan destanın ikinci yılında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Şehitler Abidesi önünde düzenlenecek etkinliğe çağırdı. Şenocak,  "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde buluşuyoruz" dedi.

MHP İl Başkanı Birol Gür ise, 15 Temmuz'un ikinci yılında düzenlenen anma etkinliklerine katılacaklarını söyledi. Gür, "Cumhurbaşkanlığı makamı daveti yapmakta olup bu partiler üstü bir meseledir. İstanbullu vatandaşlarımız ve MHP'ye gönül veren ülküdaşlarımız da elbette bu çağrıya uyacaklardır" diye konuştu. BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican da  "15 Temmuz'un ikinci yılında, o günün anısına, şehitlerimizin anısına, gazilerimizin anısına tüm programlara iştirak edeceğiz inşallah" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!