Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bu yaklaşım tarzını devam ettirirse gerekeni yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize İl Teşkilatıyla yemek programında konuştu. Konuşmasında Doğu Akdeniz'deki gerilime de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yunanistan bu yaklaşım tarzını devam ettirirse gerekeni yaparız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan bu yaklaşım tarzını devam ettirirse gerekeni yaparız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Rizemiz hep 5 yıldızlı otollerin yokluğunu çekti. Gelenler kalacak yer bulamıyordu.

Yarın Ayder'i gezip göreceğiz, ne durumda olduğunu yerinde denetleyeceğiz. Ayder ciddi bir çekim alanı olacak, yolları ve alt yapısı büyük ölçüde bitmiş vaziyette.

Rize Havalimanı'nı 2022'ye yetiştireceğiz, bunlar Rize'ye Artvin'e geliş gidişleri çok rahatlatacak.

Türk milleti için kurduğumuz hayallerle kimsenin aramıza girmesine izin vermedik. Kendi tankımızı, gemimizi, topumuzu üretip bunları kardeş ülkelere ihraç ediyoruz. Tüm stratejik sahalarda hak ve hukukumuzu savunuyoruz. Ülkemiz tüm mazlum coğrafyaların umudu olmuştur. Libya, Suriye, Filistin ve Yemenli çocukların umudu Türkiye'dir. Bugün ne bölgemizde ne de Akdeniz, Ege ve Karadeniz'de ülkemizin yer almadığı bir denklemin başarı şansı yoktur.

IMF kapılarında bekletilen bir Türkiye vardı. 23,5 milyar dolar borcu Mayıs 2013'te biz sıfırladık. Yunanistan bu yaklaşımı devam ettirirse biz gerekeni yaparız.

DOĞU AKDENİZ MESAJI

100 yıl önce Türkiye'yi güneyindeki enerji sahanlığında devre dışı bırakanlar Doğu Akdeniz'de bunu başaramayacaklar. Oruç Reis'e en ufak bir tacizde dahi gereken cevabı vermekten asla çekinmeyeceğiz. Yunanistan'dan beklentimiz de akl-ı selim ile hareket etmesidir. Batı Trakya'da camilerimize, okullarımıza saldırıyorlar. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!