Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sıra Kandil'de, sıra Sincar'da!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sıra Kandil'de, sıra Sincar'da. Benim ülkemi taciz, tehdit eden kim olursa olsun onların üzerine gideriz, gideceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Sıra Kandil'de, sıra Sincar'da!''

Erdoğan'ın Ereğli'de şunları ifade etti:

"Sen apoletleri söküyorsun diyor. Bay Muharrem ben sökmedim apoletleri yargı söktü yargı. Biz bu millete ihanet edenleri tuttuk yargıya teslim ettik. 251 şehidimizin bedelini ödeyecekler, gazilerimizin bedelini ödeyecekler. Şu anda yapılan budur. Yargı devam ediyor. Biz bir hukuk devleti olarak yargı böyle bir konuda (idam) parlamentonun verdiği karar bu olursa ben bunu onarım derim. Biz değerler silsilesi içerisinde kanı yerde bırakmayız. Bak Afrin'de 4500 teröristi etkisiz hale getirdik. Şimdi dediği gibi sıra Kandil'de sıra Sincar'da. Ülkemizi kim tehdit ederse üzerine üzerine gideceğiz.

- Kardeşlerim düşünebiliyor musunuz. Biz kitap bulamazdık kitap. Şimdi biz sıraların üzerine kitapları koyuyoruz. Üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. 81 vilayetin tamamında üniversitemiz var. Üniversite sayısı son açılanlarla 205'e ulaştı. Biz üniversiteleri vatandaşımızın ayağına getirdik. İstiyoruz ki tüm evlatlarımız rahatlıkla okuyabilsin. Derslik sayısını da arttırdık.

- Cumhur ittifakı ile beraber sandıkları biz CHP'nin ve yanındakilerin demokratik bir şekilde kafasına geçirmemiz lazım.

- Mor beyin, ByLock bunların hepsi yargı meselesi. Yargıda verilen karara bizim müdahale yetkimiz yok. Bütün bunlar bizim tasarrufumuz dışında, yargının elinde olan şeyler. Yargının alanına ben giremem, yargının da benim alanıma girmesini istemem. 

- Bütün bu yolculuğumuzda burada bizim Ereğli Demir-Çelik'imiz var. Kandilli Alacaağzı kömür sahası ihalesi de yarın yapılacak. Bunlar yeni istihdam alanları demektir. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!