Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil'de lider takımını hallettik

Şanlıurfa'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandil'de 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halinde Kandil'deki lider takımını hallettik. Sıra Urfa'nın yanındaki yerlere geldi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil'de lider takımını hallettik

Şanlıurfa'da düzenlenen mitingde halka hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"FİTNE KAZANLARINI DEVİRECEĞİMİZ GÜNLER YAKIN"

Dün DEAŞ varken Suriye'de kendilerini güvende hissetmeyenler bugün de güvende hissetmedikleri için evlerine dönmüyor. Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp asli sahibi olan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz. Şanlıurfa'nın yanı başındaki fitne kazanlarını devireceğimiz günler de yakındır. Birileri umudunu kendilerine asla uzanmayacak ellere sarılmaya bağlamış olabilir. Onların gittiği yoldan biz geleli çok oldu. Biz bu meselenin çözümünün sahada var olmaktan geçtiğini biliyoruz. Onun için de size ona buna el uzatmayı değil, sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. Şanlıurfa güçlü meclis için güçlü hükümet için hazır mıyız? Urfa vakit birlik vakti diyor muyuz? Vakit Şanlıurfa vakti diyor muyuz? İrade erdem ve cesaretle Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz? Maşallah barekallah.. Ne kadar güzelsin Şanlıurfa!

"ŞANLIURFA'YI HIZLI TRENLE TÜM TÜRKİYE'YE BAĞLADIK"

Şanlıurfa'ya 2002 yılına kadar sadece 29 km bölünmüş yol yapılmış. Biz buna 540 km bölünmüş yol ilave ettik. Toplam maliyeti 980 trilyon olan yol projeleri hızla devam ediyor. Harran Üniversitesi, Türkiye Maarif Vakfı ve YÖK beraber çalışarak şimdi El-Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz. Nissibi köprüsünü kim yaptı? Nusaybin Mardin demiryolu hattını tamamen yeniledik. Şanlıurfa'yı hızlı trenle tüm Türkiye'ye bağladık. Adayların bir tanesi Sivas'a hızlı tren istemiyormuş. Neymiş göç hızlanırmış. Bunlara kağnı verelim onunla yürüsünler. Bizler çalışıyoruz bunların böyle bir derdi yok. Şehrimize 3 ayrı hızlı tren kazandırıyoruz. Suruç tünelini hizmete açtık. Geçtiğimiz günlerde Suruç'ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Hadise güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir.

Ya vizyonlarımıza koşacağız ya da içimize kapanacağız. Soruyorum bu ülkeyi CHP'nin tek parti dönemine göndermek ister miyiz? 16 yıldır sizlere hizmetkar olan bizlere en hayırlısı neyse onu hayata geçirmenin mücadelesini birlikte verecek miyiz?

"BU KONUDA SIKINTILARINIZ VAR BİLİYORUM, BİR TAKIM ÇÖZÜMLER GELİŞTİRİLDİ"

Urfalı çiftçilerimize bugüne kadar 10 katrilyon lira destek verdik. Sulama demek enerji demek elektrik demektir. Bu konuda sıkıntılarınız var biliyorum, bir takım çözümler geliştirildi. En yakın zamanda hayata geçireceğiz. Toplam 271 bin Şanlıurfalı teşviklerden yararlandı. Bugün 5 OSB'de 20 bin 200 kişi istihdam ediliyor. Şehrimize bir teknokent kurduk. Önümüzdeki dönemde Şanlıurfa'yı birçok alanda lokomotif şehirlerden biri haline getiriyoruz. Türkiye Pazar günü sadece Cumhurbaşkanı vve 600 milletvekili seçmeyecek. Ya vizyonlarımıza koşacağız ya da içimize kapanacağız. Soruyorum bu ülkeyi CHP'nin tek parti dönemine göndermek ister miyiz? 16 yıldır sizlere hizmetkar olan bizlere en hayırlısı neyse onu hayata geçirmenin mücadelesini birlikte verecek miyiz?

"BAY KEMAL'İN BAY MUHARREM'İN AĞZINDAN TERÖRLE MÜCADELE DUYDUNUZ MU?"

Çıkmış Bay Kemal başörtüsü sorununu biz çözdük diyo! Sen kimsin? Snein milletvekilin ikna odalarında benim başörtülü kızlarımın başını açtı! Sen kimsin? Siz kimi aldatıyorsunuz? Bunlara gereken dersi 24 Haziran'da vermeye hazır mısınız? İHL'ler ile dalga geçiyorlar. Bende İHL'liyim, 4 çocuğumun 4'ü de İHL'li. Bay Kemal'in Bay Muharrem'in ağzından terörle mücadele duydunuz mu?

Bölücü örgütün ortağı parti eskiden Kandil'den emir alıyordu şimdi orayı başlarına yıkıyoruz. Bakalım bundan sonra onlara hangi dağdan talimat gelecek? Milletvekili diye Ankara'ya gönderdiklerinin arkasından ne çıkıyor, uyuşturucu baronları çıkıyor, silah kaçakçılığına kadar her türlü gölge var. Belediye başkanı diye getirdikleri kişiler şehirleri pisliğe, çöpe, çukura ve sefilliğe boğmaktan başka bir iş yapmadılar. Allah'tan kayyum belediye başkanlarımız geldi de şehirlerimiz hizmet gördü.

"MİLLETVEKİLİ DİYE ANKARA'YA GÖNDERDİKLERİNİN ARKASINDAN UYUŞTURUCU BARONLARI ÇIKIYOR"

Mahallelerimizi çukurlarla doldurdular. Hepsinin üstesinden Allah'ın yardımı ve sizlerin desteği ile geldik. Bu kardeşinize bu desteği verin ve biz destan yazmaya devam edelim. Emeği ekmekçilere ver ve bir ekmeği fazla ver.. Peki ötekiler ne diyor? Hapır sapır konuşuyorlar. Bir ana muhalefetimiz var evlere şenlik. Genel başkan ayrı kendisi ayrı telden çalıyor. Bölücü örgütün ortağı parti eskiden Kandil'den emir alıyordu şimdi orayı başlarına yıkıyoruz. Bakalım bundan sonra onlara hangi dağdan talimat gelecek? Milletvekili diye Ankara'ya gönderdiklerinin arkasından uyuşturucu baronları çıkıyor. Belediye başkanı diye getirdikleri kişiler şehirleri çöplüğe çevirdiler.

Çoğu gitti azı kaldı. Urfa sınırının hemen ötesi bir terör örgütünden bir başka terör örgütüne devredildi. Dün DEAŞ varken orada kendilerini güvende hissetmeyenler, bugün de kendilerini güvende hissetmedikleri için evlerine dönmüyorlar. Türkiye önce Cerablus'ta El Bab'a kadar olan kısmı sonra da Afrin'i güvenli haline getirdi. Bu bölgelere 200 bin Suriyeli kardeşimiz geri döndü.

Şimdi Amerika ile anlaşarak Münbiç'i güvenli hale getiriyoruz. Münbiçli Arap kardeşlerim de topraklarına geri dönmüyorlar, dönecekler. İdlib'de oluşturduğumuz 12 gözlem noktasıyla bu bölgenin de güvenli hale gelmesi için adımlarımızı atıyoruz.

Kandil'e ilk operasyonumuzu 20 uçakla yaptık, 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halindeki bunların lider takımını hallettik. Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp, asli sahibi olan Arap Kürt Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Varil bombalarından kaçan Suriyeli kardeşlerimize siz ensar oldunuz. Tebrik ediyorum sizi. Urfalı kardeşlerimin ekmeğini nasıl bölüştüğünü, tüm imkanlarını nasıl bölüştüğünü tarih yazacak. Yıllardır süren bu durumun sizleri zorladığını, sıkıntıya soktuğunu da biliyorum. Sizlerden biraz daha sabır istiyorum. Unutmayın men sabera zafera. Kim ki sabreden, zafere ulaşır. Adım adım bu meseleyi çözüyoruz. İnşallah Şanlıurfa'nın yanı başındaki fitne kazanlarını devireceğimiz günler de yakındır. Bunun için 24 Haziran seçimleri çok önemli. Biz bu meselenin çözümünün sahada var olmaktan geçtiğini biliyoruz. Onun içinde size ona buna el uzatmayı değil, sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. Siz bize 24 Haziran'da desteği ve yetkiyi verin, başladığımız işi bitirelim. 

1700 yataklı şehir hastanemiz ile birlikte 5 adet sağlık tesisimizin şu anda inşası devam ediyor. Öyle ya adaylardan bir tanesi Sivas'a hızlı tren istemiyormuş. Ya bunlar ne gerici ya. Neymiş hızlı tren göçü hızlandırırmış. Vah zavallı ya. Bunlara kağnı verelim, kağnıyla yürüsünler.

Suruç'ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Ve milletvekillerimize ve ölenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Türkiye bir hukuk devletidir. Her şey ortaya çıkartılacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir.

KÜRTÇE ŞARKIYA TEMPO TUTTU

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa mitinginde kürsüye çıktığı sırada Türkçe ve Kürtçe seslendirilen "Vakit Türkiye Vakti" şarkısına tempo tutarak eşlik etti. 

Erdoğan binlerce kişinin alanı doldurduğu Şanlıurfa mitinginde kürsüye çıkarken AK Parti'nin ilk kez Van mitinginde çalınan "Vakit Türkiye Vakti" isimli yeni seçim şarkısı vatandaşlara dinletildi. Hem Türkçe hem de Kürtçe sözleri içeren şarkıyı alandaki vatandaşlar da çoşkuyla söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da şarkıya "Rabia" işareti yaparak tempo tuttu. Grup Tillo'nun seslendirdiği "Vakit Türkiye Vakti" isimli şarkıda, Türkçe ve Kürtçe olarak "Haydi kardeşler, haydi tüm dostlar, birlik günü geldi, vakit Türkiye vakti. Haydi kardeşler, haydi tüm dostlar, kardeşlik ve muhabbet zamanıdır şimdi. Haydi kardeşler, haydi tüm canlar, neşe, huzur ve bolluk saçılsın ülkeye. Haydi kardeşler, haydi tüm canlar, verelim biz el ele şahlansın Türkiye." sözleri yer alıyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!