Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın misafiri olan yaşlılar, o anları böyle anlattı

Beştepe Millet ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Birinci Yaşlılık Şurası kapsamında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelme fırsatı bulan 102 yaşındaki Yaşar Baştürk ve 107 yaşındaki Şükriye Özbay, duygularını Anadolu Ajansı ile paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın misafiri olan yaşlılar, o anları böyle anlattı

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinden gelen Baştürk,  köyünde 55 yıl çobanlık yaptığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetinden dolayı  çok memnun olduğunu söyledi.

Baştürk, 1960 askeri darbesinin ardından Adnan Menderes'in idamıyla  kötü günler geçirdiklerini belirterek, "Demokrat Partililerin tümünü topladılar.  Camide namaz kılanları bile toplayıp dayak attılar. Ben de çok dayak yedim.  Rahmetli Menderes gitti ama şimdi Cenab-ı Allah Tayyip Erdoğan'ı bu milletin  başına nasip etti." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görmeyi çok istediğini ve sürekli dua ettiğini  dile getiren Baştürk, şunları söyledi:

"Benim Enes isminde bir torunum var. Postacı memurlar zarf getirdi,  'Bu kimden dedim? Tayyip dedemden.' dedi. Çocukların bile ruhuna işledi çok  şükür. Hastanekuyruklarında iki gün yatıyorduk. Şimdi eczanede ilacımız, fırında  ekmeğimiz var çok şükür. Devletimiz bize baktığı gibi dışarıda Avrupa'ya bakıyor.  Dünyadan bile takdir alıyoruz. Allah onun yedi ceddine rahmet etsin, üzerimizden  eksik etmesin."

"102 yaşını kabul etmem, 19 yaşındayım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında geçen konuşmayı aktaran Baştürk,  "(Sayın Cumhurbaşkanım, milletimizin üstüne güneş gibi doğdun ay gibi de  parladın.) dedim. O da bana güldü." ifadesini kullandı.

Baştürk, duygularını, 'dünyalar benim oldu' sözleriyle dile  getirirken, "Ben ölmeden onu gördüm çok şükür. Şimdi 102 yaşını kabul etmem,  artık 19 yaşındayım. Köye gittiğim zaman, 'bu parti, bu hükümet olduktan sonra  bundan ayrılmayın.' diyeceğim. Çünkü ben çok zahmetler çektim, gençlere  bugünlerin değerini bilmeleri için tavsiyelerde bulunacağım." dedi.

Erdoğan'ı evine davet etti

Şanlıurfa'dan gelen 107 yaşındaki Şükriye Özbay da Cumhurbaşkanı  Erdoğan ile buluşmanın mümkün olmadığını düşündüğünü ancak kendisini gördüğü için  çok mutlu olduğunu söyledi.

Özbay, Erdoğan'ı görebilmek için çok dua ettiğini belirterek,  "Kendisine, 'Her gece rüyama geliyorsun. Gel beraber resim çektirelim ve resmini  duvara asayım da gündüz de seni göreyim.' dedim." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Şanlıurfa'daki evine davet ettiğini dile  getiren Özbay, şunları kaydetti:

 "Başkan bana, 'Sen nerelisin?' diye sordu. 'Şanlıurfa Karaköprü'de  oturuyorum, buyur gel.' dedim. 'Bizi buraya getiren müdürden numaramı  alabilirsin.' dedim. O da bana, 'Tamam, merak etme gelirim.' dedi. 'Bana ne  yapacaksın?' diye sordu. Çiğ köfte yapacağımı söyledim o da içli köfteyi sordu.  'Ama bizim Urfa'nın çiğ köftesi ayrıdır.' dedim. Eğildi tekrar elimi öptü, ben de  onu gözlerinden öptüm. 'Kolay değil, işin çok zor.' dedim."

Özbay, gençlere tavsiyelerde bulunarak, eski Türkiye'yi görenlerin  kıymetini bildiği gibi yeni nesillerin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sahip çıkması  gerektiğini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!