Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'da AK Parti il başkanlığı yemeğinde "Önceliğimiz, üretimi, ihracatı, istihdamı yeniden şaha kaldırmaktır. Biz bu sıkıntıyı çözdük, çözeriz ama fırsatçılık yaparak ülkemizi adeta can evinden vuranları da unutmayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da bir otelde düzenlenen AK Parti Diyarbakır İl  Başkanlığı Teşkilat Yemeği'ne katılarak partililere hitap etti.

Diyarbakır ziyaretinde dolu bir gün geçirdiklerini dile getiren  Erdoğan, önce Gençlik Festivali'nin kapanış töreninde gençlerle hasret  giderdiklerini, sonra da Diyarbakır Stadyumu'nun resmi açılışını yaptıklarını  anımsattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriçi'nde restore edilen veya aslına uygun  şekilde yeniden inşa edilen eserleri yerinde görerek oradaki vatandaşlarla  muhabbet etme imkanı bulduklarını dile getirdi.

Diyarbakır'ı bu gelişinde daha canlı, kararlı ve umutlu gördüğünü  belirtmek istediğini söyleyen Erdoğan, "Tepeden tırnağa değişen bir Diyarbakır  var. Altyapısıyla, üstyapısıyla adeta aslına rücu eden bir Diyarbakır görüyorum  ve bu Diyarbakır daha modern, çok daha farklı bir Diyarbakır." diye konuştu.

"Hizmet her şey değil. Hizmet gerekli ama aslolan gönülleri kazanmak,  gönülleri her şeyden önce fethetmek." ifadesini kullanan Erdoğan, burada ana  kademe, kadın kolları ve gençlik kollarına çok ciddi görev düştüğünü vurguladı.

"Seçim zamanı gidelim o zaman bu işi hallederiz" demekle olmayacağını  vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Gece gündüz demeden bu süreci devam ettirmemiz lazım. Biliyorsunuz 24  Haziran seçimlerinde Diyarbakır'da arzu ettiğimiz neticeye ulaşamadık.  Cumhurbaşkanlığında yüzde 27'ye tekabül eden 227 bini biraz geçen,  milletvekilliğinde ise yüzde 22'ye tekabül eden 183 bine yakın oyu ancak  alabildik. Halbuki bu şehre yaptığımız yatırımların, gösterdiğimiz muhabbetin,  verdiğimiz emeğin karşılığı çok daha farklı olmalıydı. Buna rağmen biz eksiği  Diyarbakırlı kardeşlerimizde değil kendimizde arıyoruz. Demek ki kendimizi  Diyarbakır'a yeteri kadar iyi anlatamamışız. Buradaki insanlarımızın kalbini  fethedecek adımları yeteri kadar atamamışız. İnşallah bundan sonra daha çok  çalışacak, daha çok gayret edecek ve Diyarbakır'da, en az ülke genelindeki  seviyede bir oy desteğine ulaşacağız. Bunun için il teşkilatımızın,  milletvekillerimizin ve bölgenin evladı olan tüm kardeşlerimizin gayretine,  çalışmasına, desteğine ihtiyacımız var. Ana kademe, kadın kolları, gençlik  kolları yoğun bir şekilde çalışmamız lazım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 40 yıllık siyasi hayatında, çok çalışıldığında,  zaman ve emek verildiğinde, gönlü kazanılamayacak ve oyu alınamayacak hiç  kimsenin olmadığını gördüğünü belirtti.

İlk adaylığının 1989'da İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde olduğunu  hatırlatan Erdoğan, "İstanbul'un bu en zor semtinde öyle bir çalıştık, öyle bir  gayret ortaya koyduk ki belki de o seçimi kazanamadık ama ardından İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığına giden yolu açtık. Diyarbakır'daki oy  oranlarımız, sokakta gördüğüm halkımızın ilgisini asla ifade etmiyor. Sorun her  ne ise bulacak ve inşallah bunu da çözeceğiz." diye konuştu.

"YENİ BİR SAYFA AÇACAĞIZ"

Gençlik Festivali'nde Diyarbakırlılarla şehrin, bölgenin ve  Türkiye'nin geçmişinden geleceğine samimi bir hasbihal gerçekleştirdiklerine  işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Sizlerin de takip ettiğine inandığım bu hasbihal çerçevesinde, samimi  bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Bugünkü adım, bu samimi seferberliğin  inşallah ilk adımı olacaktır. Böylece 2019 Martında hedeflerimize ulaşacak, ortak  geleceğimizde yeni bir sayfa açacağız. Bu konuda AK Parti teşkilatlarında görev  yapan her bir kardeşime büyük bir sorumluluk düşüyor. Bizim hiçbir zaman  kişilerle, şahıslarla, isimlerle işimiz olmadı. Biz hep inancımızın, davamızın,  milletimizin yolunu takip ettik. Diyarbakır'da da bu yol bizi nereye çıkartırsa  oraya gideceğiz. Ülkemizin ve milletimizin ihtiyaçları, Diyarbakır halkının  talepleri ve tercihleri doğrultusunda en isabetli adaylarla seçime girecek,  Allah'ın izniyle neticeyi de alacağız."

 Diyarbakırlı sanatçı Celal Güzelses'in "Oy havar havar, zülüf gerdanı  kovar, iki gönül bir olsa, bir aylık yolda ne var" şeklindeki dizelerini aktaran  Erdoğan, "Bizim Diyarbakır'la gönüllerimiz bir olduğunda, seçime kadar olan 5  aylık zaman, başarımız için ziyadesiyle yeter." dedi.

"DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İHTİYACIMIZ VAR"

Ülkelerin ve milletlerin tarihinde önemli dönüm noktaları bulunduğuna  dikkati çeken Erdoğan, "Bu dönemlerde verilen kararlar, sergilenen duruşlar,  ortaya konan icraatlar toplumların geleceklerine yön verir. Türkiye bir süredir  işte böyle bir dönemden geçiyor. Hamdolsun bugüne kadar verdiğimiz kararlar da  sergilediğimiz duruşlar da hep hayırlı şekilde neticelendi. Böylece bir yandan  kazanımlarımızı koruma diğer yandan da geleceğimiz için önümüzde yeni alanlar  açma imkanı bulduk. Fakat biz bunu yeterli görmüyoruz. Bizim çok daha büyük  başarılara ihtiyacımız var, gösterdiğimiz dirayet ve yaptığımız fedakarlıklarla  bunu hak da ediyoruz." diye konuştu.

Bu süreçte her seçimi bir imtihan olarak yaşadıklarına dikkati çeken  Erdoğan, şunları söyledi:

"Kimi zaman iftiralarla, kimi kirli ittifaklarla, kimi zaman  provokasyonlarla üzerimize geldiler ama vesayetin pençesinden kurtardığımız  Türkiye'yi, darbecilerin insafına da bırakmadık. Siyasi hayatımız boyunca  milletimizle hep hasbi ve perdesiz bir iletişim halinde olduğumuz için, hamdolsun  bunların hepsini de boşa çıkardık. Hangi mücadeleye giriştiysek başarıyla  neticelendirdik. Yeri geldi siyasi hayatımızı, yeri geldi canımızı ortaya koyduk  ama yolumuzdan dönmedik."

Kaynak: AA

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!