Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MİNSK üçlüsüne sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, ''Size en ufak bir ayrımcılık yapılıyorsa failinden hesabını sormak boynumun borcudur'' dedi. ''Dünya Azerbaycan'ın yanında değil'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ateşkes ilan edildi gece, ateşkesi Ermeniler yine bozdu'' ifadelerini kullandı. Konuşmasında Minsk üçlüsüne tepki gösteren Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: ''Bunlar Ermenistan'ın yanında yer aldı. Ermenistan'a her türlü silah desteğini veriyorlar. Azeri kardeşlerimiz çok ciddi bir mücadele içinde. Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını Ermeniler'den kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan MİNSK üçlüsüne sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Sizler hasretle muhabbetle selamlıyorum. Değerli Belediye Başkanımız Mehmet Yarka'ya acil şifalar diyorum. 

Şırnak'a özel şükranlarını iletmek istiyorum. Geçen yıl 11 Mart'ta buraya geldiğimizde verdiğiniz sözü tuttunuz ve Şırnak'ı yüzde 62 ile AK Parti'ye emanet ettiniz.

Bugün Şırnak'a elimiz boş gelmedik. Kongremizden sonra yatırım bedeli 3.5 milyar lirayı geçen 591 eserin açılışını yapacağız.

Tüm Türkiye'yi bir kez daha kat etmiş olacağız. Ülkemizin 81 vilayetinin hepsine defalarca gittim. 

MUHALEFET MİLLETTEN KAÇIYOR

Ülke ve dünya meseleleri ile ilgili her konuda biz kulağımızı da gönlümüzü de milletimize çeviriyoruz. 

Sorumluluklarımızın ağırlığına rağmen, halkımızla muhabbetimizi sıkı tutarken, muhalefet milletten kaçıyor. 

Şehirlerimize gidip milletimizle kucaklaşmadan 'gönül siyaseti yapıyorum' diyenler, sufleyi milletten değil başka yerlerden alıyor.

Bizim en büyük gıdamız milletimizle kurduğumuz gönül bağıdır. Biz tüm hayatımızı millete hizmete adadık. Attığımız her adımda da milletimiz hep yanımızda oldu. 

Girdiğimiz her kavgada milletimiz yanımızdaydı.  Bundan daha büyük itibar tanımıyorum. Siz ne diyorsanız, ne bekliyorsanız onu yapmak için gece gündüz çalışıyoruz

HİÇBİR ŞEY BİRLİĞİMİZDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR

Hiçbir siyasi, ideolojik, sosyal, kültürel, ekonomik mülahaza, birlik beraberliğimizden, kardeşliğimizden daha önemli, daha hayati değildir.

Biz neden Azerbaycan'da varız. Ne diyorlar Minsk 3'lüsü. Bunlar Ermenistan'ın yanında yer aldılar. Bunlar her türlü silahlı desteği veriyorlar. Azerbaycan Ermenilerden topraklarını kurtarmak için bu mücadeleyi veriyorlar. İnanıyorum ki bu toprakları Ermenilerden alacaklar. 

Hayırdır Amerika ne işin var burada. Batı şu anda Azerbaycan'ın yanında değil. Ermenistan Azerbaycan'ı ateşkese rağmen yine vurdu. Biz ses verince de "Türkiye'ye bakın hiç sessiz durmuyorlar" diyor Batı. Sessiz durmayacağız.

CANI YANAN BİZİZ, KANI DÖKÜLEN BİZİZ

Şırnak'ın bir tarafı Irak bir tarafı Suriye. Bunlar bizim binlerce yıllık kardeşlerimiz. Her iki bölgede de acılar yaşanıyor. Terör örgütleri sizi istismar ederler, bunlar kendi çıkarları için burada bulunan ülkeler için savaşıyorlar. Acı çeken biziz ama kazanan başkaları. Canı yanan biziz, kanı dökülen biziz, evlat acısı çeken biziz ama kazanan başkaları. Böyle bir çarpıklığa nasıl göz yumabiliriz?

Yollarınızın, hastanelerinizin devlet kurumlarının diğer yerlerden farkı var mı? Diğer 80 vilayette ne varsa sizde de aynısı yok mu? Bir aksaklık varsa işte buradayım, muhattabınız benim. Size ayrımcılık yapılıyorsa hesabını sormak boynumun borcudur.

Biz akan kanı durdurmak için biz her yolu denedik. Ama terör örgütü bu çabamıza rağmen şehirlerimizi çukurlarla bölmeye çalıştı.

KÜRESEL SENARYOLAR

Bugün Türkiye eski dönemle mukayese edilmeyecek bir noktada duruyor. Dün 3-5 teröristle Türkiye'yi köşeye sıkıştırıyorlardı, şimdi bunlar işlemeyince küresel senaryolarla üstümüze geliyorlar. Ama Rabbim'e şükürler olsun bütün senaryoları bir bir bozduk. 

Türkiye 2023 hedeflerine ulaşma sevdasıyla yoluna devam ediyor. 

İşte dün Karadeniz'de sondaj sahasındaydım. Bu rezerv ülkemizin doğal gaz ihtiyacını yıllarca karşılayacak. Bu zenginlikleri vatandaşlarımızın refahı için kullanacağız. Bizim babalarımızın hayatı baskı ve yoksulluk içinde geçti. Bugün artık nispeten daha iyi şartlarda hayat sürüyor. İnşallah torunlarımıza daha iyi bir Türkiye miras bırakacağız.

591 PROJE

Şırnaklı kardeşlerim 31 Mart'ta bizi mahçup etmedi. Şırnak ferasetiyle ve dik duruşuyla tüm Türkiye'ye örnek oldu. Seçimlerle beraber ülkemizin terörle mücadelesi çok daha etkin bir şekilde devam ediyor.

Diyarbakır annelerine siz cesaret verdiniz. Bölgemizin geleceğinde teröre yer olmadığını siz haykırdınız. 

Bize tüm Türkiye'ye bu gururu yaşattığınız için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Siz bize sahip çıktınız, biz de size sahip çıkacağız. Sizi bizi birbirine bağlayan bağlara sahip çıkacağız. 

Kimseyi ayırmadan tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Şırnak'ı büyütmeyi sürdüreceğiz. 

İşte TOKİ'nin konutlarını Şırnak'ta görüyorsunuz. Nereden nereye. Bugün Şırnak'a gelirken elimiz boş gelmedik.

Bugün burada eğitimden sağlığa kadar pek çok alanda 3,5 milyar lira değerinde 591 projenin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz.

AYRIM YAPMADAN HİZMET ÜRETİYORUZ

Bugün Şırnak'a gelirken elimiz boş gelmedik. Bugün burada eğitimden sağlığa enerjiden güvenliğe kadar pek çok alanda yaklaşık 3,5 milyarlık 591 proje eser ve yatırımın resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Sağlıkta 75 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesini Şırnak'la buluşturuyoruz.

Bu hizmet ve eserlerin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkes tebrik ediyorum. Bundan böyle de yeni projeleri açmaya devam edeceğiz. Biz Allah'ın rızası milletin rızasını kazanmak için hizmet ediyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden yatırım yapmaya devam edeceğiz. 

Bizim siyasi anlayışımızda ötekileştirme yoktur. Biz yatırım yaparken kökene değil, şehrin durumuna bakarız. Tam 18 yıldır hiçbir ayrım yapmadan, hizmet üretiyoruz.

"Yaradılanı severiz Yaradan'dan ötürü" şiarıyla hizmet ediyoruz. Son 18 yılda Şırnak'a kazandırdıklarımız samimiyetimizin en büyük ispatıdır. 

770 MİLYON TUTARINDA TARIMSAL DESTEK

Sağlık, hükümetimizin en başarılı olduğu alanların başında geliyor. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin bile hazırlıksız yakalandığı bu krizi biz en iyi şekilde yürütüyoruz. Muhalefetin ve bazı odaların sabotajlarına rağmen en iyi şekilde pandemi sürecini ilerletiyoruz.

Şırnak'ta 11 bin 110 konut tamamladık. Yolları, 191 kilometreye çıkardık. 

Salgın süreciyle birlikte internet yatırımlarımız daha ehemmiyet kazandı. Fiberoptik kablo uzunluğu ise 2116 kilometreye çıktı. Şırnak ve Silopi barajlarını ilimize kazandırdık. 

Şırnaklı çiftçilere 770 milyon tutarında tarımsal destek verdik. 

ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Şu gerçeği artık herkes görüyor. Sandık ve demokrasi dışında hiçbir vesayet yoktur. Terörle ve baskıyla Siyasetin dizayn edildiği günler tamamen geride kalmıştır. Yurt dışı patentli senaryolarla iktidara gelme hevesleri de boşa çıkmıştır. 

Kimsenin aramıza nifak tohumu ekmesine izin vermeyeceğiz. Fitne odaklarına izin vermeyeceğiz. Sırtını millet iradesi dışında güç odaklarına yaslayanlar, silahı hak arama aracı görenler, dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkumdur.

Tek vatan üzerinde ameliyata asla izin vermeyeceğiz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!