Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs Zirvesinde önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Kudüs Zirvesinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kudüs Zirvesinde önemli açıklamalar

Konuşmadan öne çıkan başlıklar şöyle:

İslam coğrafyasının siz değerli temsilcilerini aramızda görmek tüm Kudüs sevdalılarına güç ve cesaret veriyor. Kudüs davası tüm Müslümanların davasıdır. Bugün İsrailli haydutlarca katledilen Filistinliler için harekete geçmek, tüm dünyaya insanlığın halen ölmediğini göstermek demektir. ABD'nin hukuk dışı Kudüs kararının ilk işaretlerinin gelmeye başladığı andan itibaren ABD'ye gerekli uyarılarda bulunduk.

Nasıl 14 Mayıs Pazartesi insanlık tarihine kara bir gün olarak kazınmışsa, 18 Mayıs Cuma da inşallah müşterek çabalarımızla insanlık onurunun kurtarıldığı bir gün olarak yazılacaktır. Açık ve net söylüyorum İsrail'in yaptığı haydutluktur, vahşettir, devlet terörüdür.

Bizler bugün bölgemizi kan ve gözyaşına boğmak isteyenlere 'dur' diyoruz. Buradaki toplantımızda, Filistinli kardeşlerimizin mücadelelerinde asla yalnız olmadıklarını haykırıyoruz. Bir kez daha şu gerçeğin herkes tarafından bilinmesini istiyorum; Kudüs davası tüm Müslümanların davasıdır, Kudüs elinde on binlerce masum Filistinlinin kanı olan bir terör devletinin insafına bırakılmayacak kadar mukaddes bir mübarek beldedir.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!