Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'deki mahkemeye sert sözler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimisi Hans'ın kulu kölesi oluyor... Kimisi George'un kulu kölesi oluyor. Kimisi de sahte kurulan mahkemelerde yargılanmak suretiyle benim ülkemi yargılıyor. Fetö alçağının temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez. Güya benim ülkemi yargılıyorlar, boşuna uğraşmayın" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'deki mahkemeye sert sözler!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kars 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle: 'Makamınız mevkiniz paranız pulunuz değil sadece ittika. Şu Kars Kalesi'nden bakınca bu şehre hayran olmamak mümkün değil. Biz ne zaman eğildik ki? Beşer planında kimsenin karşısında bugüne kadar eğilmedik. Biz sadece ve sadece rükuda ve secdede eğildik başkası asla. Ben inanıyorum ki hiçbir zaman ne paranın ne pulun ne de beşeri bir ilişkinin önünde eğilmeyeceksiniz. Eğilirseniz hakkım helal değil. Birileri Amerika'ya gider birileri batının değişik ülkelerine gider ama bu ülke sahiplerine kalır. Kimisi Hans'ın kulu kölesi oluyor, kimisi George'un kulu kölesi oluyor, kimisi kurulan sahte mahkemelerde yargılanmak suretiyle güya benim ülkemi yargılamaya kalkıyor. Boşuna uğraşmayın. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Öyle sanal oluşturulan mahkemelerle, o Feto denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez."

KILIÇDAROĞLU'NA YANIT: ÇORUM İLE ÇORLU'YU KARIŞTIRIYOR

Erdoğan CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Yurt dışına para gönderdi' iddiasına ilişki şu açıklamayı yaptı: "Vaktinizi böyle çirkin iftiralarla israf etmekten dolayı özür diliyorum. Bir müddet önce ana muhalefetin başındaki zat, bir iddia ortaya attı. Görünüşte laflar çok büyük ama özünde tam bir komedi var. İşin komikliği daha ilk adımda başlıyor. Bu şahıs geçen haftaki grup konuşmasında bazı iddialara atıfta bulundu. "Çorum'da 17 Kasım'da bir konuşma yaptım" dedi, böyle bir konuşma bulunamadı. Beyfendi, 17 Kasım'da Çorum'a gitmemiş, Tekirdağ'a gitmiş. Demek Çorlu ile Çorum'u karıştırdı. Kendince siyasi hayatının en önemli açıklamasını yapıyor. Ama Çorum'la Çorlu'yu ayıracak durumda değil.

'CHP'DE ADAM HARCAMA BİTMEYECEK'

Benim bu zatı dinleyerek heba edecek vaktim olmadığı için kulağıma biraz geç ulaştı. "Benim çocuklarım yurt dışında hiçbir yere para göndermedi" dedim. Belge dedikleri kağıdı gördükten sonra anladık ki birileri bunu tongaya düşürmüş. Sanıyorum CHP'de hiçbir zaman bitmeyen ve bu gidişle bitmeyecek olan adam harcama, adamın ayağını kaydırma oyununa bu defa Kemal'in kendisini kurban edecekler, yazık.

'ELİNDEKİ BELGELER SAHTE'

Bu zatın belge diye salladığı kâğıtları görünce anladık ki, bir şirket alış-verişi için yapılan ödemelerin dekontlarını, kendisine 'Cumhurbaşkanının yakınları yurt dışına para gönderiyor' diye yutturmuşlar. Benim çocuklarım yurt dışında hiçbir yere para göndermedi. Yurt dışında çocuklarımın da yakınlarımın da parası yok. Özel kalem müdürüm dediği kişi iş adamı.  Yurt içindeki yine yurt içindeki başka bir bankaya yapılan havale var. Halkbank ile Al Baraka arasındaki alışverişin belgeleri var; bunun elindeki belgeler de sahte. 

'BU ZATLA MUHATTAP OLMAK'

Bir zamanlar meşhur bir şarkı vardı ya? 'Allah'ım neydi günahım.' Bu zatla muhatap olmak bana böyle dedirtiyor. Hani denir ya 'Şeytan taşlamaktan tavafa fırsat kalmıyor.' Siyasi hayatımın en seviyesiz saldırılarına bu dönemde muhatap kaldım. Ben bu zata haddini bildiririm, orada bir sıkıntı yok da sürekli bu zatın yalanlarını dinlemek zorunda kalan milletimizin Allah yardımcısı olsun. Kendisinin surat derisi biraz kalın olduğu için yalanlarını yüzüne vurmamıza rağmen hala yerinde duruyor. 

'YA İSPATLAYACAKSIN YA BEDELİNİ ÖDEYECEKSİN'

E, hani Cumhurbaşkanının yakınları yurt dışındaki vergi cennetlerine para gönderiyordu? Ben artık ana muhalefet demeyeceğim ana hıyanet diyeceğim. İddianı ya ispatlayacaksın ya da bedelini ödeyeceksin. Şimdi de Suriyeliler için harcanan parayı kafaya takmış. Sen ne anlarsın muhacirden, ne anlarsın ensardan ya. Suriyelilere harcadığımız parayı çık ispatla diyor. Ya sen kimsin ki ispatlayacağız ya.  Tazminat davalardan kazandıklarımızla inşallah hanımlar için bir konaklama yurdu ve evi yapacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir haftada 100 terörist etkisiz hale getirildiğini söyleyerek, "Vatanımızı bölmeye gayret edenleri F-16'larımızla gömmeye devam edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Kongresine katılmak üzere Kars'a geldi. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile birlikte gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Kars Valisi Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, kamu kuruluşlarının yöneticileri ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti 6. Olağan Kongresine katılmadan önce dışarıda toplanan vatandaşlara hitap etti.

Karslı vatandaşların gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün malum Kars'ta 6. Olağan İl Kongremizi yapmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Sizlere selam vermeden geçemeyiz. Sizlerle bu uzun yolculukta hep beraber olduk. Hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadınız. Bundan sonra bizleri yalnız bırakmayacaksınız. Fakat bundan sonra ki dönem çok farklı. Bizler bugüne kadar hiçbir beşeri gücün önünde eğilmedik. Biz sadece Rabbimizin huzurunda rükuda secde de eğildik. Bizim değerlerimiz de asla kula kulluk yok, sadece Allah'a kulluk var. Bugüne kadar böyle geldik son nefesimize kadar da böyle gideceğiz. Benim sizden bir ricam var. 2019 yılının Mart ayında yerel seçimleri yapacağız. Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin bir reformla değişimini yapacağız. Fakat bunun için hazırız demek yetmiyor, şimdiden başlayıp yoğun bir çalışma yapacağız" dedi.

"KİMSE BU ÜLKEDE VATAN TOPRAKLARIMIZI BÖLECEĞİNİ ZANNETMESİN"

Türk bayrağına eşdeğer bir bayrak olmadığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne diyoruz tek millet, tak vatan, tek bayrak ve tek devlet. Bizim Rabia'mız bu. Biz Türk'üyle Kürt'üyle Lazı'yla Çerkezi'yle Azeri'si ile hepsi ile 80 milyon tek milletiz. Bizim en önemli simgemiz bayrağımız. Renk, şehidimizin kanı, hilal bağımsızlığımızın simgesi, yıldız şehitlerimizin ta kendisi. Bayrağımıza eş bir bayrak asla yok. Öyle paçavralarla bizi kimse aldatmaya kalkmasın ve kimse bu ülke de vatan topraklarımızı böleceğini de zannetmesin" ifadelerini kullandı.

"VATANIMIZI BÖLMEYE GAYRET EDENLERİ F-16'LARIMIZLA GÖMMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Teröristlere bugüne kadar hadlerini bildirdiklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatan topraklarımızı bölmeye gayret edenler şunu bilsinler nasıl Cudi'de nasıl Tendürek'te nasıl Kandil'de onlara F-16'larla bombalar yağdırdıysak onları nasıl oralara gömdüysek bundan sonra da gömmeye devam ederiz. Bu teröristlere haddini nasıl bildiriyorsak. Bakın bir hafta da 100 terörist etkisiz hale getirildi. Eğer bu ülkeyi bölmeyi gayret etmeye devam ederlerse bu 100'ler 200 olacak 300 olacak bin olacak. Benim milletimin huzuru, refahına hiç kimse kastetmeye gayret etmesin. Biz milletimizin birliği için varız. Bu ülkenin huzuru için varız. Bizim huzurumuzu kaçırmaya gayret edenler bunun bedelini ödeyecekler. Bu teröristlere asla el aman verdirmeyeceğiz. Ama şimdi diyorum ki ey Kars serhat şehri Kars, hazır olun bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep beraber Türkiye olacağız" açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka bizim devletimiz yok. O paralel devlet denilen FETÖ alçağı nerede şimdi? Amerika'da. Demek ki Amerika bunu çok seviyor o da Amerika'yı çok seviyor. Bizi buradan dinliyor merak etmeyin. Bu milletin birliği onların en büyük korkusudur" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan halka hitap ettikten sonra AK Parti 6. Olağan Kongresine katılmak üzere alandan ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!