CUMALIKIZIK'A BEBKA DESTEĞİ

Yıldırım Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) "Sanayi ve Turizmde Rekabet Gücünün Artırılması" 2010 yılı Mali Destek Programı fonundan destek almaya hak kazandı. Daha önce de Ab Hibe fonundan destek alan Yıldırım Belediyesi bu kez; Cumalıkızık'ın tarihi ve kültürel değerlerinin markalaştırılması amacıyla yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

CUMALIKIZIK'A BEBKA DESTEĞİ

UNESCO dünya mirası listesine aday gösterilen Cumalıkızık 'ın dünyada tanınmasına katkıda bulunmayı amaçlayan Yıldırım Belediyesi, proje hedefleri arasına; sürdürülebilir bir turizm ve kültür stratejisinin oluşmasına katkı sağlamak, yöre halkının sosyo-ekonomik yönden gelişimine katkı sağlayarak turizm gelirlerinde artış yaratmak, doğal, tarihi ve kültürel özellikleri ile koruma altına alınmış Cumalıkızık köyünün korunması ve gelecek nesillere taşınması ile yörede yaşayan halka eğitimler verilmesi gibi, maddeleri aldı.
Bu amaçla Yıldırım Belediyesi proje bütçe tutarı olarak belirlediği 218.458 tl'nin 163.844 TL'lik kısmını Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'ndan (BEBKA) alacak. 297 adet proje içinden kar amacı gütmeyen kuruluşlara ait proje başvurularından 24 adedi uygun bulan BEBKA, Yıldırım Belediyesi'nin projesini 1. destek vereceği kuruluş olarak seçti.
Dün Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, BEBKA uzmanı Resul Kaan Onaç ve Yıldırım Belediyesi AB Hibe Projeleri Koordinatörü Ersan Turan'ın da katıldığı bir tören ile BEBKA'nın Buttim İş Merkezi'ndeki yerinde protokoller imzalanarak, Cumalıkızık için hazırlanan projenin ilk ayağı atılmış oldu.
BEBKA Uzmanı Resul Kaan Onaç, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve ekibini tebrik ederek projenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, daha önce de AB Hibe Fonu'ndan aldıkları destek ve BEBKA'dan almaya hak kazandıkları para ile toplam da 1 milyon tl'lik bir hibeyi Yıldırım Belediyesi'ne kazandırdıklarına dikkat çekti. Başkan Keskin ayrıca; "Yıldırım Belediyesi olarak geliştirdiğimiz projelerle belediyemiz bütçesinden çıkmadan çok güzel hizmetleri Yıldırımlılara kazandırmış olduk. Daha önce de AB Hibe Fonundan yararlanarak onlarca kursiyere meslek edindirdik ve istihdam ettik. Şimdi de BEBKA'dan alacağımız hibe ile Cumalıkızık'ı tanıtmak, marka yapmak ve Dünya'ya tanıtmak için yeni bir projeye başlayacağız. Bu çalışmanın detaylarını önümüzdeki günlerde Cumalıkızık'da yapacağımız bir basın toplantısı ile anlatacağız" diye konuştu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!