Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

CUMA NAMAZI SIRASINDA SLOGAN ATILMASINA TEPKİ

Bursa'da bir grup KESK üyesinin, cami karşısındaki AK Parti İl Başkanlığı önünde eylem yapıp sloganlar atması, cuma namazındaki vatandaşların tepkisine sebep oldu.

CUMA NAMAZI SIRASINDA SLOGAN ATILMASINA TEPKİ

 Fomara Meydanı'ndan AK Parti Bursa İl Başkanlığına kadar yürüyen KESK üyeleri, TBMM'de görüşülen Torba Yasası'na tepki gösterdi. Çeşitli sloganlar atan grup, yasanın emekçileri mağdur edeceğini ileri sürdü. Torba Yasası'nın geri çekilmesini isteyen KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Süleyman Ayyılmaz, "Esnek çalışma şartlarını, güvencesizleştirilmeyi, ekmeğimizin küçültülmesini, çalışma saatlerinin uzatılmasını, taşeronlaştırmayı istemiyoruz. Mücadelemiz, en geniş emek ve demokrasi güçlerinin
ortak mücadelesi ile sonuna kadar sürecek. Taleplerimiz görmezden gelinmeye devam edilirse, fiili ve meşru mücadelemiz her geçen gün artacaktır" dedi.
Reyhan Alemler Camii'nin önündeki eylemde, cuma namazı sırasında slogan atılması cemaati kızdırdı. Namaz esnasında slogan atan KESK üyelerine vatandaşlar tepki gösterdi. Geniş güvenlik tedbiri alınan eylem olaysız sona erdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!