Cuma cemaatine polis uyarısı

Erzurum Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube ekipleri, cuma namazına gelen cemaati kontör dolandırıcılarına karşı uyardı.

Cuma cemaatine polis uyarısı

Son aylarda telefondan kontör dolandırıcılığına karşı halkı bilgilendirme çalışması yapan polis, bu kez cuma namazı kılmaya gelen cemaate uyarıda bulundu. Yakutiye ilçesindeki Şeyhler camisine cuma namazı kılmaya gidenler karşılarında polisi görünce şaşırdı. Polis, namaz öncesi vatandaşlara broşür dağıtıp, slayt gösterisi eşliğinde dolandırıcıların kullandıkları yöntemlerini anlattı. Polisler ayrıca, kendilerini polis, savcı ve asker gibi kamu görevlisi olarak tanıtıp, vatandaşlara çeşitli suçlar isnat ederek bu suçların düzeltilmesi için kontör ya da para talep kişilere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi. Cemaatten telefonlarına ödül kazandıkları yolunda gelen mesajlara güvenmemelerini isteyen polisler, 2011-2012 döneminde bu tür çetelerin vatandaştan 45 milyon liraya yakın para dolandırdığını, 637 şüphelinin yakalandığını anlattı.

Polisler cemaati bilgilendirdikten sonra caminin imamı Abdurrahman Özdemir'in T.C. kimlik numarasını bilgisayardan sorgulayarak üzerine kaç kayıtlı telefon hattı olduğunu ortaya çıkardı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!