Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çözüm sürecine destek için pedal çevirdiler

Bisiklet Kültürünü Geliştirme Spor Kulübü Derneği ile Attilla Bisiklet Takımı'nca çözüm sürecine destek amacıyla başlatılan, "Barışa Doğru Bisiklet Turu" Mardin'de tamamladı.

Çözüm sürecine destek için pedal çevirdiler

İstanbul'dan 22 Mayıs'ta yola çıkan ve Diyarbakır'ın ardından Mardin'e ulaşan tura katılan sporcular için bir alışveriş merkezinde tören düzenlendi.

Törende konuşan Mardin Valisi Ahmet Cengiz, sporcuların davul ve zurrnalarlarla karşılandığını belirterek, Mardin'in birlik, beraberlik, kardeşlik ve barışın merkezi olduğunu söyledi.

Mardin'in bu özelliğinin sadece il sınırları ile sınırlı kalmaması gerektiğini ifade eden Cengiz, şunları söyledi:

"Bu birlik, beraberlik, kardeşlik ve barış tüm ülkeye hakim olmalı. Mardin'deki birlik, beraberlik ve huzurun ülkemizin en ücra köşesine kadar yayılma çabasında valilik olarak üzerimize düşen grevi sonuna kadar yapacağız. Bir teori var 'İhtiyaçlar hiyerarşisi' diye. Bu teoriye göre ihtiyaçların en öncesi güvenlik ihtiyacıdır. Vatandaşların güvenlik ihtiyaçlarını karşılayamadığınız sürece devlet olarak çok önemli bir eksikliğiniz var demektir. Devletimizin en öncelikli hizmetlerinden biri vatandaşlarımızın güvenlik, huzur, esenlik ve barış içerisinde yaşatılmasıdır."

Tura katılan sporcuları da kutlayan Cengiz, "Umarım bu birlik ve beraberliğe dayalı temenni ve çabamız ülkemizin en ücra köşesine dalga dalga yayılacak. Ülkemiz mutlu olacak. Barış ve huzur dolu günlerlerde ülkemizi geleceğe taşıyacağız" dedi.

Takım kaptanı Attila Atay da çözüm sürecine destek olmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla İstanbul'dan Mardin'e kadar pedal çevirmeye karar verdiklerini söyledi.

Turun, İstanbul, Bolu, Ankara, Aksaray, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin olmak üzere bin 565 kilometreden oluştuğunu anlatan Atay, çözüm sürecine özellikle sivil toplum kuruluşları, sanatçılar, sporcular ve geniş kitleye hitap eden kişilerin destek olması gerektiğini belirtti.

Tören sonunda Vali Cengiz, bisiklet takımında yer alan sporcuların boyunlarına çiçek taktı, sporcularla güvercin uçurdu.

Tur kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne 30 bisiklet verildi. Böylelikle tur boyunca dağıtılan bisiklet sayısı 100 oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!