Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çorum'da çifte şehit acısı

Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardından Çorum'da çifte şehit acısı yaşanıyor.

Çorum'da çifte şehit acısı

Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposundaki patlamada hayatını kaybettiği sanılan askerlerden Bayram Uluer ve Mehmet Burak Kaplan'ın Çorumlu olduğu öğrenildi.
Uğurludağ ilçesi nüfusuna kayıtlı olan şehit Uluer'in Ankara'nın Keçiören semtinde oturduğu öğrenildi. Şehit Uluer'in ailesinin patlamanın ardından Afyonkarahisar'a gittiği öğrenildi.
Öte yandan, aynı patlamada şehit düşen askerlerden Mehmet Burak Kaplan'ın da Çorum'da yaşadığı öğrenildi. Babası Mustafa Kaplan ile birlikte Çorum'da kuyumculuk yaptığı öğrenilen şehit asker Kaplan'ın daha önce Balıkesir'in Susurluk ilçesinde vatani görevini yaptığı 10 gün önce Afyonkarahisar'a geldiği öğrenildi. Patlamanın ardından şehit Kaplan'ın ailesi ve yakınlarının Afyonkarahisar'a gittiği öğrenildi. Öte yandan Kaplan'ın bir paylaşım sitesinde kendisine ait sayfada paylaşıtığı "Oyun içinde oyun (Afyonkarahisar)" yazılı paylaşımı ise dikkat çekti.
VALİ SABRİ BAŞKÖY'ÜN AÇIKLAMALARI
Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama ile ilgili sorular yöneltilen Vali Sabri Başköy ise, "Bir yada iki askerimizin Çorumlu olduğuna dair duyumlarımız var. Ancak kesinleşmeden defin yeri kesinleşmeden kamuoyuna paylaşmıyoruz. Sadece duyuyumuz var. Bu arada arkadaşlar prosedür şöyle çalışıyor. Oradaki kuvvet komutanlığı İl Jandarma Komutanlığı'na gerekli bilgileri veriyor. Defin yeri kesinleştikten sonra Çorum'da olabilir Ankara'da olabilir, Çorumlu olabilir Çorum'da defnedilebilir ondan sonra kamuoyuyla paylaşıyoruz. Şuanda duyum olarak söyleyebiliriz. Bir yada iki olarak söyleniyor. Ama henüz kesinleşmiş değil. Takdir edersiniz ki orda çok üzücü facia var. Kimlik tespitleri zaman alıyor. Bizler kesinleştiği zaman sizlerle paylaşacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!