"Çok yorgun ama bir o kadar da mutluyum."

53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (TUR 2017) genel klasman birincisi BAE takımı Emirates'in İtalyan bisikletçisi Diego Ulissi, çok mutlu olduğunu söyledi.

''Çok yorgun ama bir o kadar da mutluyum.''

İstanbul'da yapılan son etabın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan İtalyan bisikletçi, "Çok yorgun ama bir o kadar da mutluyum. Takımım sayesinde evimize büyük bir zaferle dönüyoruz." dedi.

Yarışın son kısmının kendisi için stresli geçtiğini anlatan Ulissi, "Son tırmanışta farkın kapanabileceğini biliyorduk. Takım olarak iyi çalıştık. Özellikle tırmanışta inisiyatif alarak yerimi korudum. Etabı kazanmaktansa genel klasmanı kazanmayı istedim. Risk almadım. Son günkü profil sprinterlere uygun olduğu için benim etabı kazanmam çok zordu. Bundan büyük mutluluk olamaz." ifadelerini kullandı.

TUR 2017'nin İstanbul etabını kazanan Trek-Sergafredo takımının Belçikalı sporcusu Edward Theuns ise tur boyunca iyi yarıştığını aktararak, şunları kaydetti:

"Sam Bennett benden daha güçlüydü. Dün etabı alabilirdim ama finişte yaptığımız hata yüzünden bunu başaramadık. Yarışa çok iyi hazırlanmıştık ve bu etap bize ödül oldu. Bennett 4 etap almasına rağmen yeşil mayonun bugün bize geçmesi bonus oldu. Böyle yarışta etap zaferiyle evime dönmek çok iyi moral olacak. Sam Bennett çok hızlı olsa da yaptığı kaza benim işime yaradı. Türkiye insanları ve iklimiyle çok güzel bir ülke. Bu sene çok fazla World Tour takımı yer almasa da güzel bir parkurda iyi bir yarış oldu."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!