Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Çok uzun süre bekleyemeyiz"

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya'nın Suriye'nin kimyasal silahlarını uluslararası denetime teslim etme yönündeki önerisini somutlaştırması gerektiğini belirterek, "Çok uzun süre bekleyemeyiz" dedi.

''Çok uzun süre bekleyemeyiz''

Suriye'nin elindeki kimyasal silahları uluslararası denetime teslim etme konusunda ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'den bugün bir açıklama daha geldi.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Rusya'nın Suriye'nin kimyasal silahlarını uluslararası denetime teslim etme yönündeki önerisini bir an önce somutlaştırması gerektiğini söyledi.

ABD'nin bu konuda çok uzun süre bekleyemeyeceğini dile getiren John Kerry, "ABD Kongresi, Suriye, Rusya ve dünyaya, kimyasal silahlarla ilgili oyalanamayacağımızı göstermeli" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Başkan Obama'nın kongre liderlerine, ABD Kongresi'nin "ne zaman ve nasıl" harekete geçeceği sorusunu sorucağını da belirtti.

'DAHA GÜÇLÜ KANITLAR LAZIM'
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Cumhuriyetçi John Boehner ise, Rusya'nın Suriye'nin kimyasal silahlarıyla ilgili planı hakkında endişeleri olduğunu söyledi.

ABD halkının, Başkan Barack Obama'nın Suriye konusundaki tutumunu benimsemediğini vurgulayan John Boehner, "Obama daha güçlü kanıtlar ortaya koymalı" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!