Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Coğrafyamız huzurlu değil"

HATAY'ın Reyhanlı İlçesi'ni ziyaret eden Bolu Belediye Başkanı AK Parti'li Alaaddin Yılmaz, "En fazla huzura ihtiyacımız olan dönemde, coğrafyamız huzurlu değil" dedi.

''Coğrafyamız huzurlu değil''

 

Reyhanlı İlçesi'nde yaşanan saldırılardan duyduğu üzüntüyü dile getiren Başkan Alaaddin Yılmaz, ekibiyle birlikte Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yaptığı incelemelerin ardından Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler'i ziyaret etti. Başkan Yılmaz, "Ülkede huzura en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde yaşıyoruz. Ama maalesef, bulunduğumuz coğrafya huzurlu değil. Türkiye'nin içeride ve dışarıda itibarının arttığını düşünüyoruz. Böyle sıkıntılı bölgelerde görev yapmak kolay değildir. Bazı zorlukları vardır. Allah size de sağlık kuvvet versin. Bir an önce bu kanlar durur ve normale dönülür" diye konuştu. Ülkenin geleceği açısından huzurlu ve mutlu olunması gerektiğini, yaşanan saldırıların herkesi üzdüğünü vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Terör, maalesef insanların ölümüne neden oluyor. Bu saldırılar bir vahşettir. Dünyanın hiçbir ülkesinde terör saldırılarıyla bir noktaya gelinmiş değildir. Hiçbir ülkede başarı sağlanmış değildir. Şu yada bu şekilde, terör suçu işleyenler de, inşallah yaptıkları yanlışı anlarlar."

Başkan Yılmaz, Reyhanlı Belediye Başkanı AK Parti'li Hüseyin Şanverdi'yi de makamında ziyaret ederek acılarını paylaştıklarını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!