Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çocuklarını almak için hukuk mücadelesi

ÇOCUĞUNA şiddet uyguladığı iddiasıyla iki bebeği de elinden alınarak Gençlik Merkezi (Jugendamt) tarafından bakıcı ailelere verilen Hava ve Yasin Kale'nin dramı devam ediyor.

Çocuklarını almak için hukuk mücadelesi

 

Bu ay Feldkirch Mahkemesi'nde duruşmasına devam edilen Havva Kale kendisine yöneltilen tüm suçların asılsız olduğunu tekrarladı. Mahkemede 10 şahit dinlendi. Doktor raporları okundu ve bilirkişiler de ifade verdi. Dava, Kasım ayına ertelendi. Anne Havva ve Baba Yasin Kale yıllardır iki yavrusundan ayrı sürdürdükleri yaşamlarına devam edecek.

OLAY NASIL OLMUŞTU?

Vorarlberg eyaletinde oturan Havva ve Yasin Kale çifti iki çocuğundan küçük olanını vücudunda meydana gelen kırıklar nedeniyle hastaneye götürdü. Çocuğun vücudunda dayak izi olduğundan şüphelenen doktorlar Gençlik Merkezi ve polis ile irtibata geçerek şikayette bulundu. Derhal her iki çocuğu da ellerinden alınan aile hakkında suç duyurusunda bulunuldu ve dava açtı. Çocuklarına şiddet uygulamakla suçlanan anne Havva Kale iddiaları kesin bir dille reddetti ve çocuklarına tekrar kavuşmak için mücadele başlattı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!