Çocukların büyük derdi

Çocukların omuzlarında yük her geçen gün artıyor. 10 çocuktan 9'u bu sıkıtıyı yaşıyor.

Çocukların büyük derdi

İngiltere'de Halifax'ın yaptığı bir araştırmanın sonuçlarına göre, çocuklar da ekonomik problemlerin farkında ve hatta bu konuda endişeli oldukları bile söylenebilir.

Küresel ekonomideki bozulma dünyanın her noktasında hissedilirken, finansal gerilimler çocukları da etki altına alıyor.

Araştırmaya katılan 8 ile 15 yaş arasındaki yaklaşık olarak her on çocuktan dokuzu (yüzde 86) ailesinin nakit sıkıntısı çektiğini söyledi. Bu oran araştırmaya katılan ebeveynler için de benzerlik gösterirken ebeveynleri yüzde 92'si finansal durumdan dolayı endişeli olduklarını belirtti.

Araştırmada ilginç olan bir diğer konu ise, ailelerin çoğunun çocuklarının bunun farkında olduğunu bilmiyor olmasıydı. Araştırma sonuçlarına göre bu ailelerin sadece yüzde 36'sı çocuklarının maddi problemler hakkında bir fikirleri olabileceğini ifade etti.

Buna karşın çocukların çoğu ise ekonomi hakkında en çok şeyi ailelerinden öğrendiklerini, internet veya okuldan edinen bilgilerin daha sonra geldiğini söyledi.

Ülke genelinde rakamlar böyleyken, Londra'da ekonomiyle ilgili endişeli ebeveyn oranı ise  yüzde 72 ve bunun farkında olduğunu söyleyen çocukların oranı yüzde 42 oldu.

Araştırmaya 500 ebeveyn ve 1000'den fazla çocuk katıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!