Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çocuk kitabında yer alan 'tecavüz' ibaresine tepki

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde yaşayan yazar Musa Dinç'in, 'Gül ve Düşün' isimli çocuk kitabında, 'tecavüz' konusuna yer verdiği ortaya çıktı. Sosyal medyada pek çok kişi, kitabın yazarına tepki gösterdi.

Çocuk kitabında yer alan 'tecavüz' ibaresine tepki

Yazar Musa Dinç'in, Arı Sanat Yayınevi tarafından basılan 'Gül ve Düşün' isimli kitabında, 'kurnaz tilki' karakterinin, 'bozayı' karakterine tecavüz cümlelerinin olduğu ortaya çıktı. Datça Kültür Sanat ve Dayanışma Grubu'ndan psikolog Sedat Yağcıoğlu, Twitter ve Facebook hesaplarından, kitabın kapağını ve tecavüz ifadelerinin yer aldığı satırları paylaştı. Yağcıoğlu'nun paylaşımını çok sayıda kişi de destek verip, yazarı ve kitabını eleştirdi. Yazarın, çeşitli fuarlara katılarak, kitaplarını imzaladığı da ortaya çıktı.

'YAZARLA TÜM İLİŞKİLERİN KESİLMESİNE KARAR VERDİK'

Datça Belediyesi Basın Yayın/ Sosyal Medya ve Bilgi İşlem Sorumlusu Osman Akın da söz konusu kitabın yazarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Söz konusu yazarın 19-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenledikleri 2. Datça Kitap Fuarı'na katılıp, kitaplarını imzaladığını hatırlatan Akın, "Geçen yılki kitap fuarımıza, 50 yazar davetliydi. Fuar tertip komitesinden Aydın Şimşek'in, 'yerel yazarlara destek' önerisi doğrultusunda Marmaris'te yaşayan Musa Dinç 51'inci yazar olarak fuara konuk kabul edildi. Geçen yıl ne yazık ki bu durum fark edilmemiş. Bugün durum ortaya çıktıktan sonra yazarla tüm ilişkilerin kesilmesine, bundan böyle hiçbir etkinliğimize çağrılmamasına karar verdik. Kendisini kınıyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!