Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çocuk dostları yenidoğanlar için bir arada

TÜRKİYE'nin ilk çocuk hastanesi Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma'dan bir ilk...

Çocuk dostları yenidoğanlar için bir arada

 

1. Şişli Etfal Çocuk Dostları ve Yenidoğan Kongresi, 19-20 Nisan tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze ve Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Kongre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde; AKP İstanbul Milletvekili ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Türkan Dağlu, UNICEF Türkiye Mili Komitesi Koordinatörü Alanor Olalı'nın katılımıyla gerçekleşecek.
KORUYUCU SAĞLIK

114 yıllık hastanenin Yenidoğan Kliniği Şefi ve Kongre Bilimsel Başkanı Prof. Dr. Asiye Nuhoğlu, organizasyonda masaya yatıracakları konuları şöyle anlattı:
ÇOCUK sağlığı hizmetlerinin merkezi organizasyonu, Türkiye ve İstanbul'da çocuk sağlığı stratejileri, aşılama ve koruyucu sağlık hizmetleri gibi konuları tartışacağız.
AKADEMİSYEN hocalarımızın katılımıyla düzenleyeceğimiz Mekanik Ventilasyon Kursu'yla pediatri hekimleri için yenidoğanda solunum destek tedavilerini ele alarak, aile hekimlerimiz için Türkiye'de bir ilk gerçekleştireceğiz.
YENİDOĞAN Değerlendirilmesi Kursu'yla da (Glasgow Modeli) yenidoğanların muayene standartlarının geliştirilmesi ve aile hekimlerinin yenidoğan konusunda farkındalıklarının ortaya konmasını amaçlıyoruz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!