Clinton'dan FBI'ya suçlama

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton bir Amerikan televizyonunda yayınlanan röportajında, başkanlık seçimlerini kaybetmesinden FBI eski Başkanı James Comey'i sorumlu tuttu. Clinton, "Comey tarihin akışını değiştirdi" dedi.

Clinton'dan FBI'ya suçlama

Geçtiğimiz yıl yapılan başkanlık seçimlerinde ABD Başkanı Donald Trump'ın rakibi olarak yarışa giren Demokrat adayı Hillary Clinton yenilgisinin faturasını FBI eski Başkanı James Comey'ye çıkardı.

Yayımladığı kitap sonrası bir Amerikan televizyonuna konuşan ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, FBI eski Başkanı James Comey'in seçimlere günler kala hakkındaki elektronik posta skandalına ilişkin yaptığı açıklamasının seçimi kaybetmesine yol açtığını ileri sürdü. Clinton, "Comey tarihin akışını değiştirdi" açıklamasında bulundu. 

Clinton kendisiyle ilgili soruşturma hakkında kamuoyuna açıklama yapan Comey'in, Rusya'nın Trump'ın seçim kampanyasına müdahalesiyle ilgili soruşturmayı açıklamamasını anlayamadığını söyledi. 

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, "Başkan seçilseydim göreve başladığım gün bugüne kadarki en geniş soruşturmayı başlatırdım" dedi.

"BAĞIMSIZ BİR KOMİSYON KURARDIM" 

Hillary Clinton sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiçbir ülke, özellikle muhalif bir ülke bizim demokrasimizi kirletemez. Bağımsız bir komisyon kurardım. Sonuna kadar gitmek için her şeyi yapardım çünkü durmayacaklar. Benim endişem bu."

FBI eski Başkanı James Comey başkanlık seçimlerine günler kala Clinton'ın yazışmalarıyla ilgili yeni bir soruşturma açma kararı almıştı.

FBI esik Başkanı Comey mayıs ayında Rusya'nın seçimlere müdahalesini araştırdığı sırada Trump tarafından görevden alınmıştı. 

ANILARINI KİTAPLAŞTIRDI 

Elektronik posta skandalı, Clinton'ın bu hafta piyasaya çıkan kitabıyla yeniden gündeme gelmişti. ABD eski Başkanı Hillary Clinton kampanya sürecine dair anılarını "Ne Oldu" adıyla kitaplaştırdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!