Cinsel tacizle suçlanan yönetmen Affleck: Profesyonel olmayan ortama katkıda bulundum

ABD'li aktör, yapımcı ve yönetmen Casey Affleck hakkındaki taciz iddialarına ilk kez yanıt verdi. Affleck 2010 tarihli kurmaca belgesel türündeki 'I'm Still Here' (Ben Hala Buradayım) filminin setinde 'profesyonel olmayan ortama' katkıda bulunduğunu itiraf etti.

Cinsel tacizle suçlanan yönetmen Affleck: Profesyonel olmayan ortama katkıda bulundum

ABD'li aktör, yapımcı ve yönetmen Casey Affleck hakkındaki taciz iddialarına ilk kez Associated Press'e (AP) verdiği özel röportajda yanıt verdi. Ünlü aktör Ben Affleck'in kardeşi olan ve rol aldığı yeni film 'The Old Man & The Gun' adlı film için basınla temasa geçen  42 yaşındaki Affleck,  yapımcısı ve yönetmeni olduğu 2010 tarihli kurmaca belgesel türündeki 'I'm Still Here' (Ben Hala Buradayım) filminin setinde 'profesyonel olmayan ortama' katkı sağladığını itiraf etti.

Sette çalışan 2 kadın kontrat ihlali gerekçesiyle Affleck'e dava açmış, daha sonra mahkeme dışında taraflar uzlaşmıştı.

Yapımcı Amanda White ve görüntü yönetmeni Magdalena Gorka Affleck'i hem sözlü hem de fiziksel tacizle suçlamıştı. 

White, Affleck'in kendisine 'cinsel hayatından' bahsettiğini, bir ekip üyesinden penisini kadına göstermesini talep ettiğini ayrıca otel odasında birlikte kalma teklifini reddedince Affleck'in 'düşmanca şekilde kendisini tutarak ikna etmeye çalıştığını' öne sürmüştü. 

Gorka ise sette 'rutin olarak cinsel taciz olaylarına' katlanmak zorunda kaldığını ve 'Affleck'in alkollü halde sette kendisinin uyuduğu yatağa davetsizce girdiğini' söylemişti.

'ÖZÜR DİLERİM'

Affleck'in 2016 yılında çektiği 'Manchester By the Sea' (Yaşamın Kıyısında) filmi ile 2017 yılında En İyi Oyuncu Oscar'ını alması gözleri bu eski davalara çevirmişti. Affleck tartışmalar üzerinde 2018 Oscar Töreni'ndeki sunuculuğundan da çekilmişti.

İddialara hakkında ilk kez basına konuşan Affleck "Profesyonel olmayan bir ortamdı. Bir yapımcı olarak  ben bundaki sorumluluğumu kabul etmek zorundayım. Ben bu profesyonel olmayan ortama katkı sağladım ve diğer insanların bu tarzdaki davranışlarına göz yumdum. Bunu yapmamayı diledim. Profesyonel olmayan şekilde davrandım ve diğerlerinin de bu şekilde davranmasına izin verdim. Özür dilerim" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!