Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çin'den ucuz konut hamlesi

Çin, emlak piyasasını soğutma tedbirleri kapsamında 4.4 milyon uygun fiyatlı konut inşasına başladığını açıkladı. Bu da ülkede bu yıl içinde başlanacak toplam konut inşaatının yüzde 70'ine denk geliyor.

Çin'den ucuz konut hamlesi

 

Çin'den dev ucuz konut hamlesi geliyor. Emlak fiyatlarının çok yükseldiği ülkede devlet bu yıl içinde toplam 4.4 milyon ucuz konut inşaatına başlayacak. Çin Emlak ve Kırsal-Kentsel Kalkınma Bakanlığı, bu rakamın yıl içinde inşasına başlanılması planlanan 6.3 milyon konutun yüzde 70'ine denk geldiğini açıkladı.

NÜFUSLA FİYATLAR DA ŞİŞTİ

Son 20 yılda sürekli büyüyen ve şehir nüfusu artan Çin'de konut fiyatları da ciddi artış göstermiş durumda. Aşırı ısınan emlak piyasasına müdahale etmek isteyen Çin yönetimi, bu amaçla ucuz büyük konut projeleri başlatacağını açıklamıştı.

80.6 MİLYAR DOLAR AYIRDI

Ucuz konut projeleri için toplam 495 milyar yüenin (yaklaşık 80.6 milyar ABD doları) aktarıldığı belirtildi. Çin'de uygun fiyatlı konut projelerinin onayı ilk kez 1999'da özellikle büyük şehirlerdeki emlak fiyatlarının artış eğilimine girmesiyle başlatılmıştı. Ülke 12'nci beş yıllık kalkınma planı çerçevesinde 2011-2015 yılları arasında toplam 36 milyon ucuz konut inşa etmeyi hedefliyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!