Çin'de ölüm turizmi!

Çin'in Qiantang nehrinde gel-git izleyenler ölümden döndü. Her sene meydana gelen doğa olayını takip etmek isteyenler, nehrin kenarına toplandığı sırada, nehir sularının altında işte böyle kaldı.

Çin'de ölüm turizmi!

Çin'in Qiantang nehrinde gel-git izleyenler ölümden döndü. Her sene meydana gelen doğa olayını takip etmek isteyenler, nehrin kenarına toplandığı sırada, nehir sularının altında kaldı. Olayda 20 kişi yaralandı. Olay, Zhejiang eyaletine bağlı Haining şehrinde meydana geldi.

Her sene Eylül ayının başında yaşanan doğa harikası olayı izlemek isteyen çok sayıda kişi, nehrin yakınlarına gitti. Sular yükselmeye başlarken, turistler bu anı görüntülemeye başladı. Ancak sular bir anda nehrin etrafındaki koruma duvarlarını aştı.

Çok sayıda kişi sular altında kalırken, 20 kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.  Yetkililer, "Gel-git olaylarında nehir sularının 9 metre yüksekliğe kadar ulaştığı yönündeki uyarılara rağmen, insanlar nehrin çok yakınına gittiler" diye açıklama yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!