Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Çin akıllı telefon pazarı daraldı, Apple düşüşte!

Tim Cook, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Çin ve Amerika arasında yaşanan ticari gerilimden söz etti. Bu gerilim ve tedbirlerin, Apple üzerinde büyük sorunlara yol açtığını, iPhone satışlarının düşmesinin bu sorunlara bağlı olduğunu belirtti. Yapılan yeni araştırmalar, Apple'ın yaşadığı düşüşle birlikte, Çin akıllı telefon pazarı hakkında da daralmaları işaret ediyor.

Çin akıllı telefon pazarı daraldı, Apple düşüşte!

Yeni raporlar, Çin'e ait akıllı telefon satışlarının üçüncü çeyrek raporlarını gösteriyor. 2017 yılında 119 milyon birim olan satışlar, 2018 yılında ise 101 milyon birime kadar düşmüş durumda. Apple, Çin'de yapılan satışlarda beşincisırada yer alıyor.

Ancak telefonların yüksek fiyatlarından dolayı, gelir sıralamasında ilk sırada yer almakta. Ancak Apple'ın yeni model satışları pek iyi gitmiyor. Yükseltme için bazı takas kampanyaları sunuldu, ancak beklenilen talep olmadı.

Raporlama şirketi, amiral gemisi modelleri için 400-600 dolar aralığını vurgularken, özellikle yeni teknolojilerin de telefonlara dahil olmasıyla, bu aralığın yükselmeye başladığını belirtiyor. 5G teknolojisi, katlanabilir telefonlar ve diğer özellikler amiral gemilerinde fiyat eşiğini yukarı çekecek gibi gözüküyor.

Oppo A5 modeli, üçüncü çeyrek boyunca Çin'deki en popüler telefon oldu. Oppove kardeş şirket Vivo, Xiaomi'den tek bir model ile ilk on listesini oluşturdular. Vivo, özelilkle Çin pazarında oldukça etkin bir marka. Her dört satışlarından üçü, Çin pazarında yapılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!