Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın rapçi çıktı!

Bursa'da da çok sayıda kişiyi dolandırıp, yüz milyonlarca lirayı topladıktan sonra sırra kadem basan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın rap şarkılar yaptığı ortaya çıktı.

Çiftlik Bank'ın CEO'su Mehmet Aydın rapçi çıktı!

Aralarında Bursa'nın da bulunduğu birçok ilden yüzbinlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın kurucusu Bursalı Mehmet Aydın'ın çocukluk döneminde Rap şarkılar yaptığı ortaya çıktı.

Çiftlik Bank adlı internet sitesi üzerinden 'yatırım' yaptığını sanan yüzbinlerce kişiyi dolandırarak kayıplara karışan Mehmet Aydın'ın Youtube üzerinden yayınlanmış olan rap şarkılarına ulaşıldı.

Aydın'ın şarkılarından birisine çektiği klipte Bursa'nın Nilüfer ilçesi Gölyazı mahallesine aracıyla gittiği görülüyor.

Sosyal medyada sıkça paylaşımı yapılan bu şarkılarda Mehmet Aydın'ın birkaç yıl önceki görüntüleri yer alıyor.

Görüntüleri yayınlanan şarkıda "İnsanlığı katlederim, ulaşmak için sana..." sözleri dikkat çekti.

URUGUAY'A KAÇTI

İddialara göre, Dubai'ye oradan da Uruguay'a kaçan Aydın'ın milyonlarca doları beraberinde götürdüğü iddia edildi. İstanbul Ümraniye'deki genel merkez de birkaç gün önce sessiz sedasız boşaltılırken, bazı çiftlikbank şarküterileri ise hedef olmamak için kepenk kapattığı öne sürülmüştü.

AKRABASINI BİLE DOLANDIRMIŞTI

Çiftlik Bank Şirket Sahibi Mehmet Aydın'ın akrabası olduğunu söyleyen mağdurlardan Muhammed Aydın, "Parayla gittik hayvan aldık. Şuan bizim burada hayvanlarımız var ama alamıyoruz. Suç duyurusunda bulunacağız. 50 bin lira para verdim. TIR'ını satıp hayvan alan var. Kendimizi yakalım mı valiliğin önünde? Bu hayvanlar bizim. Ama şimdi bir tane saman balyası bile vermiyorlar. Herhangi bir ödeme yapmadılar. Dediler ki; kişi başı 3'er tane hayvan dağıtıyorlar dediler. Antalya, Ankara, İzmir'den gelen var buraya kadar. Ben çiftlik bankın sahibinin akrabasıyım. Bende yatırım yaptım ama bizde gittik. Akrabam tarafından kandırıldım" demişti.

ÇİFTLİK BANK GENEL MÜDÜRÜ: BEN DE KANDIRILDIM

Sadece Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda Genel Müdür Niyazi Karakoç "Ben de kandırıldım" diyerek şu sözleri söylemişti: "İşler iyi gitmiyor. Mehmet Bey'e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın."

ÇİFTLİĞİ BASTILAR

Çiftlik Bank'ın İnegöl'deki tesislerine giden yüzlerce kişi, alacaklarına karşılık olarak tesislerde bulunan hayvanlara el koymaya çalışmıştı. Kalabalığın giderek artması üzerine Bursa İl Jandarma Komutanlığı'ndan Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekibi takviye olarak tesise göndermiş, tesisin çevresinde önlem alan JÖH kalabalığı buradan uzaklaştırmaya çalışmıştı.

511 MİLYON TOPLADILAR

SPK'nın hazırladığı rapora göre, Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladı. 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Kalan 113.4 milyon TL Kuzey Kıbrıs'a aktarıldı. Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs'a yaklaşık 120 milyon TL gönderildiği tespit edilmişti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!